Ukrajina prý může být až čtyřikrát chudší, než bývala

09.08.2015 15:19 | Zprávy
autor: vef

Podle ekonomického komentátora Petera Spenceho je možné, že chudoba na Ukrajině čtyřnásobně vzroste. Stane se tak v případě, že se EU nedohodne na podmínkách pro poskytování podpory. Komentář určený pro server The Telegraph přinesl v překladu server PrvníZprávy.cz.

Ukrajina prý může být až čtyřikrát chudší, než bývala
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Všude ve vesnicích a městech jsou krátery po bombách

Podle Spenceho je krize na Ukrajině horší než v Řecku. Ukrajinská vláda si prý ale uvědomuje, že nebude schopna dluhovou zátěž udržet. 

V případě, že se EU nedohodne, podle analytika hrozí, že kvůli chudobě propukne v zemi násilí a politická nestabilita. 

Původní text ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Babiš a dotace

Proč řešíte, že Babiš nebude dostávat dotace od EU? Neměl byste být spíš rád jako jeho oponent? Navíc na nás občany to přeci nemá žádný vliv nebo snad jo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turek odhalil zákulisí: Obří pavouk kolem peněz. A pak došlo na Pavla

20:30 Turek odhalil zákulisí: Obří pavouk kolem peněz. A pak došlo na Pavla

Pořad Po žních k Turkovi po více než čtyřech letech končí na VOX TV. Filip Turek a Gabriela Sedláčko…