Ukrajina v NATO? Nevýhodné. Sikorski uvěřil, že mluví s Porošenkem. Vtipálci z něj vytáhli informace

14.09.2024 10:03 | Monitoring

Polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski se nechal nachytat ruskými prankstery (recesisty) Vovanem a Lexusem; ti mu zavolali a vydávali se přitom za bývalého ukrajinského prezidenta Porošenka. „Touha bojovat za Ukrajinu je nulová,“ řekl polský ministr zahraničí v rozhovoru. Skepticky se stavěl ke vstupu Ukrajiny do NATO i do EU.

Ukrajina v NATO? Nevýhodné. Sikorski uvěřil, že mluví s Porošenkem. Vtipálci z něj vytáhli informace
Foto: Repro: X
Popisek: Polský ministr zahraničních věcí Radoslaw Sikorski

Během rozhovoru, který je veden výhradně v angličtině, je slyšet, jak Sikorski dlouze diskutuje o situaci kolem válečného konfliktu na Ukrajině a o podpoře Kyjeva ze strany Západu.

„Touha je nulová. Vše se může změnit, pokud se fronta na Ukrajině začne hroutit, ale v tuto chvíli je touha po tom nulová,“ řekl Sikorski, že touha bojovat za Ukrajinu v jeho zemi není.

„Víte, v současné době diskutujeme o tom, zda sestřelit ruské řízené střely nad vaším vzdušným prostorem z našeho vzdušného prostoru, aniž bychom vstoupili na vaše území. A i to je v této fázi velmi, velmi sporné. A není na tom žádná shoda, protože by to znamenalo vstup do války,“ doplnil Sikorski, jenž se domníval, že vede rozhovor s Porošenkem.

Polský ministr se také vyjádřil skepticky k myšlence vstupu Ukrajiny do NATO.  „Tato myšlenka je na Západě používána jako trumf při vyjednávání s Ruskem. A v Evropě není touha vést válku s Ruskem. To je absolutní červená linie.“

Postoj NATO k ukrajinskému členství označil za pokrytecký, protože říká „můžete se stát členem NATO, až vyhrajete válku a nebudete ho už potřebovat“.  Západ se podle jeho slov snaží Rusko donutit k dohodě v takovém formátu, že dá garance, že Ukrajina do NATO nevstoupí a že Rusko udělá územní ústupky nebo konflikt zmrazí, Rusku zůstanou území, ale že zbytek Ukrajiny do NATO vstoupí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Katerina​ Demetrashvili byl položen dotaz

Vliv Ruska

Demetrashvili (Piráti): Navrhujeme zřízení Podvýboru proti ruskému vlivu Za mě dobrý nápad, jen teda nevím, zda to bude úplně přínosné? Nemyslíte, že hlavní problém, který je třeba vyřešit je, že dost lidí té ruské propagandě u nás věří? Co uděláte s tím? A k tomu výboru, předpokládám, že opozice v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Dost dobrý..., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseruský medvěd , 14.09.2024 10:58:37
A ukazuje to, že tzv. západní politici jsou nejen neskutečně hloupí, ale jsou to i mizerní bezcitní křiváci a lháři.

|  14 |  0

Další články z rubriky

Trojští koně a zlaté záchody. Studio k Ukrajině se změnilo v bojiště

17:26 Trojští koně a zlaté záchody. Studio k Ukrajině se změnilo v bojiště

„Rusové postupují pomalu. Řeči, že se na Ukrajině válčí za ČR, jsou zbytečné,“ řekl Jindřich Rajchl …