10. srpen je 533. dnem trvání ruského vpádu na Ukrajinu. Reportéři CNN se podle svých vlastních slov nechali jako vůbec první novináři dovézt do centra bojů na jižní frontě. K vesnici Robotyne. Tady se prý Ukrajinci učí nepodceňovat nepřítele. „Očekávali jsme tady slabší odpor,“ přiznal nejeden otevřeně.
„Nebude to tak snadné jako v Charkově. Tady byl nepřítel bohužel připraven. Všichni si měsíce povídali, že se sem přesuneme. Očekávali jsme menší odpor. Zatím se drží,“ prozradil velitel jednoho z tanků s volacím znakem lotos.
Zásadní roli tu prý hraje především vzdušná převaha Rusů.
„Ukrajinské letectvo je menší a NATO zatím nedodalo stíhačky F-16, což znamená, že hrozba ruského Su-35 nad hlavou často nutí zdejší vojáky zamířit do bunkrů. Život v podzemí je nervy drásající. Ruská raketa – nebo naváděná klouzavá bomba – může kdykoli zasáhnout, a podle jednoho ukrajinského vojáka vykazují určitou přesnost. Ukrajinští vojáci se neustále přemisťují a při každé příležitosti skrývají svá vozidla, aby zmařili ruské zaměřování,“ napsala CNN.
Zdravotníci tu prý mají plné ruce práce. Se zraněnými pracují v podzemním úkrytu, protože objekty na povrchu, v nichž pracovali dřív, Rusové srovnali se zemí. Jsou si prý vědomi toho, že jednou zemře každý. Někdo dnes, někdo zítra, někdo za 50 let. A tak když bomby padají až příliš blízko jejich působiště, prý se hystericky smějí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Rusko , školství , Ukrajina , USA , válka , zahraničí , zdravotnictví , válka na Ukrajině , wagnerovci , Prigožin
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Miloš Polák
Nově navrhované masové sledování občanů EU
Dobrý den, zajímal by mě Váš postoj vůči návrhu Evropské Unie zvaný ChatControl, který by znamenal plošné šmírování každé odeslané soukromé zprávy, souborů, a jejich případné okamžité nahlášení policii. Samozřejmě jsou jako odůvodnění zneužívány naše děti, zítra terorismus a kdo ví, co příští rok. D...
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 8 | 0
Další články z rubriky

19:31 Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje
Americký prezident Donald Trump v neděli prohlásil, že pošle na Ukrajinu rakety protivzdušné obrany …
- 13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
- 15:00 Ruské ztráty? Analytik nastřílel díry. Vážné
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom