Ukrajinský prezident k hovoru s Trumpem: Některé věci se nemají zveřejňovat!

26.09.2019 13:50

Washingtonem otřásá tzv. ukrajinská aféra. Prezident Spojených států Donald Trump je pod palbou kritiky za to, že se obrátil na nového ukrajinského prezidenta Volodimyra Zelenského ve věci Huntera Bidena. Hunter Biden, syn Trumpova prezidentského protikandidáta Joa Bidena, byl členem správní rady ukrajinské petrochemické společnosti Burisma a pro podezření z korupce se ocitl v hledáčku prokurátorů.

Ukrajinský prezident k hovoru s Trumpem: Některé věci se nemají zveřejňovat!
Foto: Repro Youtube
Popisek: Americký prezident Donald Trump v OSN
reklama

Opoziční demokraté bijí v Kongresu Spojených států na poplach poté, co vyšlo najevo, že si 45. prezident USA volal se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským a probíral s ním kauzu Huntera Bidena. Žádají Trumpův konec v úřadě.

Zelenský přímo v USA novinářům sdělil, že ho zveřejnění přepisu telefonického rozhovoru s Donaldem Trumpem překvapilo. „Osobně si myslím, že někdy by takové hovory mezi prezidenty nezávislých zemí neměly být zveřejněny, řekl Zelenskij ukrajinským médiím na brífinku v New Yorku. Jeho slova přinesla agentura Reuters.

Ukrajisnký prezident zdůraznil, že nezná podrobnosti případu Huntera Bidena a po prokurátorech chce, aby se svědomitě věnovali všem případům bez rozdílu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

9:40 Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

Veřejnoprávní a tzv. mainstreamová média se po celé Evropě tématu nelegální migrace vyhýbají. Ne tak…