Ukrajinský průšvih Joea Bidena: Horší, než se čekalo

15.12.2020 12:07

Známý server Politico prorokuje, že nastupující prezident USA Joe Biden bude mít velmi těžkou práci při výběru ministra spravedlnosti. Biden bude muset takřka tancovat mezi vejci. Jednak kvůli odcházejícímu prezidentovi Donaldu Trumpovi a jeho blížícím se možným soudním sporům, tak kvůli svému synovi Hunteru Bidenovi, o kterého se zajímají vyšetřovatelé. Údajně kvůli placení daní. Ale může jít i o něco víc...

Ukrajinský průšvih Joea Bidena: Horší, než se čekalo
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezidentští kandidáti Donald Trump a Joe Biden

V předvolební kampani končící prezident USA Donald Trump opakovaně poukazoval na problémy, které může mít syn nastupujícího prezidenta Joea Bidena Hunter Biden. Hunter Biden působil mimo jiné na Ukrajině a americké úřady se zajímají např. o to, jak prezidentův syn platil daně a jak podnikal na Ukrajině, ale např. také v Číně. Stejně tak může jít jen o krycí manévr, během něhož bude prokuratura zkoumat další Bidenovy problémy. Může dojít např. na praní špinavých peněz.

Na Ukrajině se do hledáčku státního zastupitelství dostala firma Burisma, ve které působil i Hunter Biden, ale administrativa Baracka Obamy, ve které byl Joe Biden viceprezidentem, údajně vyvinula tlak, aby se příslušné orgány vyhnuly Hunteru Bidenovi, jinak že hrozí, že by mohla být zastavena americká pomoc Ukrajině.

V Číně měl syn budoucího prezidenta žít na vysoké noze a to z peněz svých obchodních partnerů.

O aktivity Huntera Bidena se zajímají úřady v jeho domovském státe Delaware, ale také v New Yorku a ve Washingtonu.

To, zda vůbec bude Hunter Biden z něčeho obviněn, ukáže až čas, prozatím žalobám nečelí, ale svého otce i tak dostal do citlivé situace.

Budoucí prezident prozatím za svým synem jednoznačně stojí.

„Nově zvolený prezident Biden je vemi hrdý na svého syna, který prošel obtížnými výzvami, včetně brutálních osobních útoků z posledních měsíců,“ stojí v prohlášení, které vydal tým Joea Bidena.

Podle serveru Politico bude muset Biden vybírat vedení resortu spravedlnosti tak, aby obnovil důvěru v systém spravedlnosti v USA „po letech eroze tohoto systému pod Donaldem Trumpem“.

Server Politico k tomu poznamenal, že Joe Biden tak bude muset vyřešit komplikovanou otázku jak obsadit ministerstvo spravedlnosti, aby se vyhnul podezření, že se snaží svému synovi pomoct a vyvrátit tak, že je ve střetu zájmů. Ale současně bude muset najít někoho, kdo si posvítí také na kauzy končícího prezidenta Donalda Trumpa, včetně možného vměšování Ruské federace do amerických voleb.

Sečteno a podtrženo, ministr spravedlnosti ve vládě Joea Bidena bude mít opravdu hodně práce a nebude v lehké pozici. Nejen kvůli Hunteru Bidenovi a Donaldu Trumpovi, ale také kvůli kauze zavražděného černocha George Floyda, která hýbe Spojenými státy od jara toho roku. Biden bude must vybrat volitelného člověka, který zaručí, že bude nestranný v kauze Joea Bidena, v kauze Donalda Trumpa, ale také bude postupovat co nejprůhledněji v kauze George Floyda a jim podobným. Bude si muset získat důvěru lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tvrdá slova Dominika Duky. Nejmenoval, naznačil. Ale oni se v tom najdou

13:13 Tvrdá slova Dominika Duky. Nejmenoval, naznačil. Ale oni se v tom najdou

Lipovská a Nerušil. Tato jména vyčítají věřící i nevěřící kardinálu Dukovi. Nyní se arcibiskup vyjád…