Ukrajinští vojáci prý dobyli strategické město Mariupol

13.06.2014 11:18

Ukrajinské ozbrojené síly dnes ovládly přístavní město Mariupol a tamním proruským separatistům přitom způsobily značné ztráty. Podle ukrajinských médií o tom na Facebooku informoval ministr vnitra Arsen Avakov.

Ukrajinští vojáci prý dobyli strategické město Mariupol
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na východě si někteří občané myslí, že je hlavním původcem jejich problémů USA

„Operace začala ráno v 04:50 (03:50 SELČ). Pokračuje podle plánu. Všechny klíčové opěrné body teroristů jsou nyní pod kontrolou," oznámil nejprve ministr. O něco později pak napsal, že v 06:34 byla na městské radnici vztyčena ukrajinská vlajka.

Bez upřesnění rovněž sdělil, že ztráty „teroristů" jsou vysoké, zatímco na straně jednotek zapojených do „protiteroristické operace" jsou jen dva zranění.

Do akce v centru Mariupolu, které je odříznuto, byly nasazeny oddíly Národní gardy a speciální jednotky ministerstva vnitra. Podle zprávy Národní gardy, kterou cituje agentura ITAR-TASS, jsou na straně vládních sil zraněni čtyři bojovníci, z toho jeden těžce.

Ukrajinští vojáci padli do léčky rebelů. Neví se ale kde

Agentura Interfax-Ukrajina s odvoláním na místní zdroje informovala, že příslušníci 79. samostatné výsadkové brigády, kteří se účastní vojenské operace proti separatistům na východě Ukrajiny, padli do léčky rebelů. Dva vojáci prý zemřeli a 21 dalších utrpělo zranění.

Nejasné je, kde ke střetu došlo. Některé zdroje uvádějí, že se boj odehrál u Slavjansku v Doněcké oblasti. Podle jiných to bylo na hranici mezi Doněckou a Rostovskou oblastí.

Vojenský analytik Dmytro Tymčuk, který vede skupinu, jež si říká Informační odboj, dnes na Facebooku napsal, že jednotky „protiteroristické operace" při bojích zničily nebo vyřadily dva tanky a tři obrněné transportéry a několik nákladních aut v rukou povstalců. O život ale přišli čtyři příslušníci ozbrojených sil a 31 jich bylo zraněno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Mám s vámi osobní problém.“ Ledecký nakládal Prymulovi. Ale pak přišel obrat jednou větou

22:12 „Mám s vámi osobní problém.“ Ledecký nakládal Prymulovi. Ale pak přišel obrat jednou větou

Mělo jít o debatu o povinném očkování a vládních protiepidemických opatřeních, nakonec se ale pořad …