Umělci šli dělat rukama! Neděláme si srandu. Dokonce jedna celebrita. A i další

06.04.2020 9:37

Ekonomové varují, že v důsledku pandemie koronaviru by mohla nezaměstnanost v České republice vystoupat z dnešních 3 až na 10 procent. Kupříkladu herci a zpěváci už nemohou pro své diváky hrát celé týdny. Někteří čekají na pomoc od státu, jiní se snaží najít uplatnění jinde. Kupříkladu Dan Hůlka se dal na truhlařinu.

Umělci šli dělat rukama! Neděláme si srandu. Dokonce jedna celebrita. A i další
Foto: Archiv ZHKHK
Popisek: Trutnovská nemocnice se stala druhým odběrovým místem v kraji
reklama

Koronavirová pandemie dopadla na některé skupiny obyvatel víc než na jiné. Tvrdou ránu dostali umělci. Divadla už mají zavřená několik týdnů, natáčení televizních seriálů se mnohdy zastavilo a herci a další umělci tak hledají jiné cesty, jak si vydělat. Zlatý slavík a slavný „Drákula“ Dan Hůlka vyrazil makat do truhlářské dílny a brousí parkety.

Anketa

Obstál prezident Zeman v koronavirové krizi?

87%
13%
hlasovalo: 16599 lidí

Samozřejmě, že mě tahle situace finančně omezila, asi jako každého, kdo přišel o práci. Takže bojujeme, jak se dá. No a jak jsem bez práce, tak jsem se domluvil tady s kamarádem truhlářem, který dělá podlahy, že mu budu pomáhat a budu k němu normálně chodit do práce,“ prozradil Aha! představitel Draculy. „Nemůžu říct, že bych byl nějak extra šikovnej. Budu dělat spíš pomocné práce,“ pokračoval Dan.

Houslistka Simona Tydlitátová hrála ještě před několika týdny s barokním orchestrem v Paříží. A teď podle informací ČT sedí za kasou v Lidlu. „Ze dne na den jsme si všechno škrtli, to znamená příjem nula,“ prozradila slavná houslistka. A já jsem věděla, že tady shánějí každou ruku, potraviny budou asi jednou z mála věcí, kterou nezavřou, takže do toho prostě půjdu,“ doplnila s tím, že se chce k profesi houslistky vrátit co nejdříve.

Houslistka

Houslistka

Markéta Cukrová, operní pěvkyně působící v Brně, teď rozváží víno. „Tahleta krize nás zasáhla naprosto nepřipravené. Mě zrovna uprostřed projektu s Českou filharmonií, a protože živíme rodiny a platíme nájmy, tak jsem se musela honem rychle porozhlédnout po nové práci.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD současně přislíbil, že formou dotací podpoří i ty akce, které se buď vůbec nebudou konat, nebo proběhnou ve velmi osekané podobě.

rozvoz vína

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

14:04 Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

Novinář Bohumil Pečinka se ve svém komentáři ostře pustil do premiéra Babiše. Za covid. Ministerstvo…