Unikla komunikace od Babiše. Přečtěte si šokující výzvu členům hnutí

03.11.2013 11:35

Předseda ANO na Praze 10 Petr Jetmar vyzývá k nedemokratickým principům uvnitř hnutí. Nechce totiž dopadnout jako ostatní politické strany, jejich demokracie ruší celé organizace. Dejme důvěru těm nejlepším z nás, ozývá se uvnitř Babišovy strany.

Unikla komunikace od Babiše. Přečtěte si šokující výzvu členům hnutí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš
reklama

Členové antiskupiny ANO s názvem Řekněte ANO Ne na Facebooku zveřejnili vzkaz předsedy ANO na Praze 10 Petra Jetmara. Ten v něm píše o tom, že demokratické principy má hnutí prosazovat v občanském životě, hájit pluralitu názorů jako celek. „Buďte proto tak laskaví a nyní neusilujte o demokracii uvnitř hnutí. Pamatujte, kam s tím došly strany, které se demokratickými stanovami řídí!“ píše Jetmar.

Zdůrazňuje totiž, že demokracie uvnitř stran ruší celé organizace, které pomocí černých duší přehlasovávají ostatní. „Bojují sami mezi sebou. Nemají čas na občany, kteří jim dali hlasy. Buďme tedy jiní,“ píše Jetmar a dodává: „Dejme důvěru těm, kteří o ni požádali minulý týden. Jsou to ti nejlepší z nás.“

Je podle něj důležité si uvědomit, jak snadno je může politická konkurence zničit. „Prostě do místních organizací naberou lidi, kteří je zcela ovládnou a pak je zničí. Nedělejte si, prosím pěkně, iluze. Tak byly zničeny veverky a včera celý okres ODS,“ napsal Jetmar 1. března letošního roku. „Chraňme si naději, kterou nám Andrej dal,“ uzavírá.

ANO Liberec zase na Facebooku píše, že nikdy nic dobrého nevzniklo zespoda. Vždy to prý musel být nějaký tahoun, který nastavil pravidla hry. „A pak teprve vznikaly dobré věci. I když, a to přiznávám, vznikaly v některých případech i hrozné věci,“ zní z facebookových stránek hnutí ANO. „Odspodu nikdo nic nikdy nevymyslel. Vždy to bylo z popudu někoho výjimečného, nikoliv průměrného občana,“ píše ANO Liberec.

Demokracie funguje, Jetmar psal sám za sebe, reaguje ANO

Na zmíněný mail zareagoval aktuální předseda oblastní organizace ANO pro Prahu 10 Jaroslav Štěpánek s tím, že autor výzvy Petr Jetmar byl již koncem srpna jednohlasně zbaven funkce předsedy. A to prý z důvodu, že postupoval nejen v této komunikaci bez souhlasu či mandátu, který by mu byl udělen členskou základnou.

"Pan bývalý předseda oblastní organizace hnutí ANO na Praze 10 Petr Jetmar byl dne 22. 08. 2013 jednohlasně zbaven funkce předsedy, a to z důvodu opakovaného nepřijatelného chování a svévolné komunikace bez souhlasu členů vlastní oblastní organizace," vysvětluje Štěpánek.

Zmíněná emailová komunikace tak podle jeho slov nereprezentuje názory hnutí ani jeho členů, ale pouze soukromý názor pana Jetmara. I jeho odvolání pak prý naopak jasně nasvědčuje tomu, že v hnutí ANO probíhají demokratické procesy tak, jak mají.

Celé vyjádření hnutí ANO k věci:

Vážená redakce,

dovolujeme si reagovat na článek s názvem "Unikla komunikace od Babiše. Přečtěte si šokující výzvu členům hnutí" ze dne 03. 11. 2013.

Pan bývalý předseda oblastní organizace hnutí ANO na Praze 10 Petr Jetmar byl dne 22. 08. 2013 jednohlasně zbaven funkce předsedy, a to z důvodu opakovaného nepřijatelného chování a svévolné komunikace bez souhlasu členů vlastní oblastní organizace.

Novým předsedou oblastní organizace Praha 10 byl zvolen téhož dne pan Jaroslav Štěpánek.

„Pan Jetmar postupoval nejen v této komunikaci bez souhlasu či mandátu, který by mu byl udělen členskou základnou. Což byl také jeden z důvodů jeho odvolání z pozice předsedy oblastní organizace,“ říká Jaroslav Štěpánek.

Zmíněná emailová komunikace tak nereprezentuje názory hnutí ani jeho členů, ale pouze soukromý názor pana Jetmara. I jeho odvolání naopak jasně nasvědčuje tomu, že v hnutí ANO probíhají demokratické procesy tak, jak mají.

Email praha10@ano2011.cz je od 22. 8. 2013 používán novým předsedou oblastní organizace Praha 10, panem Jaroslavem Štěpánkem.

S pozdravem,

hnutí ANO

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …