Uniklo z uzavřeného jednání: Juncker vyhrožoval, že udělá něco, z čeho by jeho odpůrci měli obrovskou radost

18.11.2016 20:37

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker pohrozil, že zváží odchod z čela Evropské komise, pakliže Evropskému parlamentu nebude dál předsedat německý sociální demokrat Martin Schulz. Pokud by ho měl v čele EP nahradit nějaký konzervativně smýšlející politik, Juncker by byl silně nespokojen. S odkazem na další zahraniční zdroje o tom informuje server Politico.

Uniklo z uzavřeného jednání: Juncker vyhrožoval, že udělá něco, z čeho by jeho odpůrci měli obrovskou radost
Foto: europarl.europa.eu, tan
Popisek: Martin Schulz, předseda Evropského parlamentu

„Nemohu zaručit, že zůstanu předsedou Evropské komise, pokud bude Martin Schulz v pozici předsedy Evropského parlamentu nahrazen nějakým konzervativním politikem,“ sdělil Juncker za zavřenými dveřmi svým evropským kolegům. Dal tak jasně najevo, že si přeje, aby Schulz pokračoval v pozici předsedy Evropského parlamentu.

Der Spiegel spekuluje, že by se dosavadní ministr zahraničí Frank-Waltr Steimayer mohl v únoru příštího roku stát novým německým prezidentem. Končící prezident Joachim Gauck totiž už oznámil, že mu sice bylo velkou ctí sloužit německému národu v pozici spolkového prezidenta, ale vzhledem ke svému vyššímu věku nebude kandidovat. Německý parlament tak bude muset zvolit nového prezidenta. A možným kandidátem by mohl být právě Steimayer. Martinu Schulzovi by se poté otevřela cesta k postu německého ministra zahraničí.

Celý text naleznete zde.

Zda k rošádě v Evropské parlamentu dojde či nikoliv, zůstává otevřené. Schulz prozatím tvrdí, že bere vážně své působení v Evropském parlamentu a svou funkci hodlá nadále vykonávat s plným nasazením.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rodiče zkrachovali, na bydlení nemáme, ke škole musíme pracovat... Není čas změnit systém? ptá se mladík, „Havlovo dítě“

13:42 Rodiče zkrachovali, na bydlení nemáme, ke škole musíme pracovat... Není čas změnit systém? ptá se mladík, „Havlovo dítě“

Jací jsou tzv. mileniálové? Lukáš Senft na webu A2larm míní, že jsou vyhořelou generací. A že je to …