Univerzita chce vysílat studenty „povzbuzovat občany“ na zemanovský venkov. Burani, máte se na co těšit, granty už jsou vypsané, glosuje Petr Hampl

01.02.2018 10:02

Sociolog Petr Hampl na svém facebookovém profilu zareagoval na nový projekt olomoucké univerzity. A příliš lichotivě se nevyjadřoval.

Univerzita chce vysílat studenty „povzbuzovat občany“ na zemanovský venkov. Burani, máte se na co těšit, granty už jsou vypsané, glosuje Petr Hampl
Foto: Archiv PH
Popisek: Petr Hampl
reklama

„Studenti humanitních oborů budou jezdit na venkov, aby laskavými slovy utěšovali chudé obyvatele zemědělských vesnic v jejich nelehkém údělu. Grantové žádosti se už nejspíš vypisují, takže se ‚burani‘ mají na co těšit. Studenti budou pochopitelně jezdit ve skupinách, aby se navzájem hlídali, že nikdo z nich nepodlehne selskému a řemeslnickému pohledu na svět, a aby se pokaždé mohli navzájem ujistit, že z vesničanů mluví jen omezenost, xenofobie a závist,“ poznamenal Hampl.

Následně dodal, že pokud ale někdo to překonávání příkopů bere vážně, nechť jde na prázdniny pracovat na statek nebo do venkovské fabriky. Nechť tam i bydlí a baví se s místními lidmi. „Možná z něj bude po těch dvou měsících jiný člověk. A pokud jej pak nevyloučí z kavárny (což se nejspíš stane), bude mít šanci, že bude tím, kdo spojuje,“ podotkl dále Hampl.

A přidal ještě doporučení protiislámského aktivisty Martina Konvičky. „Nebo ještě lépe – ať si na té vesnici najde i holku. A naopak. Spousta studentek by možná zjistila, že když mezi městskými intelektuály postrádají maskulinitu, nemusí si ty pravé chlapy dovážet až ze Somálska,“ dodal Hampl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kravina, ptákovina, dělejte!“ Babiš na tajném záznamu. Nechcete být Blatným, nechcete

7:27 „Kravina, ptákovina, dělejte!“ Babiš na tajném záznamu. Nechcete být Blatným, nechcete

„Je tady anarchie, opatření se nedodržují. ... A vlastně už ani nevíme, co dělat. .... Mluvili o zák…