Upálíme ho, naznačil Konvička o lidovci

18. 8. 2015 12:31

Lidovec Šimon Heller je zděšen výroky šéfa iniciativy Islám v ČR nechceme a Bloku proti Islámu Martina Konvičky, který na sociální síti Facebook hovoří o koncentračních táborech pro muslimy a upalování nepřátel. Upálit chtěl Konvička prý i samotného Hellera.

Upálíme ho, naznačil Konvička o lidovci
Foto: hellersimon.cz
Popisek: Šimon Heller
reklama

Heller se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz pozastavuje nad tím, že lídr IVČRN a Bloku proti islámu začal mluvit o případné potřebě koncentračních táborů pro muslimy. „Kdyby došlo k nejhoršímu, koncentráky pro muslimy naštěstí budou, ne bohužel. Řekli si o to sami,“ napsal dle budějovického lidovce Konvička na Facebook.

Ale protože nepřítel není pouze vnější, začal prý Konvička mluvit i o upalování „vnitřních nepřátel“, údajně kvůli potřebnému respektu muslimů. Heller tuto skutečnost doložil na svém profilu na sociální síti Facebook, kam umístil naskenovanou část diskuse, které se zúčastnil i Martin Konvička. „Pořád můžeme upálit Hellera, tím tak nějak omládneme a získáme v očích islámců trochu kýženého respektu,“ nechal se slyšet budějovický bojovník proti islámu.

Fakt, že Konvička mluví o potřebě koncentračních táborů pro určitou skupinu obyvatel a o upalování, považuje Heller za nesmírně nebezpečný. „Evropa má bytostnou zkušenost s podobnou ideologií. V Německu Hitler nepřišel k moci ze dne na den, ale jednalo se o soustavnou propagandu s tím, že nějaká úzká skupina obyvatel je odpovědná za nespokojenost ostatních. A tuto úzkou skupinu obyvatel se pak Hitler pokusil zlikvidovat. Konvičkova rétorika je naprosto stejná. Pokud ji budeme tolerovat, dáváme pouze prostor radikálním extremistům, kteří nesmí mít v demokracii prostor,“ míní Heller, podle něhož by proti Konvičkovi měly zasáhnout úřady.

Celý komentář Šimona Hellera ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo kolem Slavie: Kalousek zasáhl. Topolánek až mezinárodně

11:07 Peklo kolem Slavie: Kalousek zasáhl. Topolánek až mezinárodně

Fanoušci Slavie jsou mírně řečeno nespokojení s trestem od UEFA, který dostal hráč Ondřej Kúdela za …