Uplakaný primátor Hřib: Kvůli podpoře živnostníků přijdeme o miliardy. Praha, srdce země...

22. 5. 2020 9:00

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se zlobí na vládu Andreje Babiše (ANO). Prý si dělá koronavirovou kampaň z cizích peněz, z peněz českých obcí, což se Hřibovi ani trochu nelíbí.

Uplakaný primátor Hřib: Kvůli podpoře živnostníků přijdeme o miliardy. Praha, srdce země...
Foto: Facebook Zdeňka Hřiba
Popisek: Zdeněk Hřib na koloběžce
reklama

Ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová si sice pochvaluje, že program Pětadvacítka, který má v koronavirové krizi pomoct osobám samostatně výdělečně činným, funguje, i když např. fotbalistům vzkázala, že by ho neměli využívat, ani pokud vykazují přijmy skrz živnostenský list. Aby podporu čerpali fotbalisté, se jí nezdálo morální. Pohrozila také vězením těm podnikatelům, kteří Pětadvacítku zneužijí.

Pražský pirátský primátor Zdeněk Hřib však upozornil, že program Pětadvacítka má ještě jednu stinnou stránku. Prý poškozuje obce a především občany v nich žijící. což se pražskému primátorovi, jenž řídí největší město v zemi, ani trochu nelíbí.

„Jsme rádi, že vláda kompenzuje výpadek příjmů živnostníkům v rámci ‚Pětadvacítky‘. Jenže to dělá bez projednání z peněz určených pro obce a kraje. Praha tak výhledově přijde o 3,1 miliardy Kč. Za to bychom mohli pro představu postavit 900 bytů 2+1, opravit 100 km silnic, vysázet 400 000 stromů nebo postavit 10 nových škol. S podporou živnostníků samozřejmě souhlasíme, ale nemůže to být na úkor Prahy, která je ekonomickým srdcem naší země. Vláda nemůže takto platit svou kampaň z cizích peněz,“ vypálil rozzlobeně zklamaný primátor.

Svůj příspěvek doporučil plakajícím smajlíkem u částky 3,1 miliardy, o kterou prý Praha přijde.

Připomněl také, že sama Praha podpořila živnostníky zavedené v Praze. Učinila tak poté, co na tyto živnostníky vláda zapomněla.

Primátor Hřib se zlobí na vládu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…