Uprchlíci z Nigérie a Gambie šokovali Itálii: Denně dostávali jídlo a peníze, ale bylo jim to málo. Vzali proto nože a...

17.12.2016 10:07

Podle britského Expressu se před několika dny odehrál v Itálii další z řady incidentů, v němž figurují migranti. Tři Afričani podle dostupných informací skončili ve vězení poté, co vyhrožovali zabitím několika dobrovolníkům. Důvod? Chtěli víc peněz.

Uprchlíci z Nigérie a Gambie šokovali Itálii: Denně dostávali jídlo a peníze, ale bylo jim to málo. Vzali proto nože a...
Foto: Vít Hassan
Popisek: V Calaiském migrantském slumu zvaném džungle

Muži, dva z Gambie a jeden z Nigérie, měli vyhrožovat právě výše uvedeným dobrovolníkům, navzdory tomu, že, jak popisuje Express, dostávali oblečení, jídlo a denní apanáž 3.30 libry (v přepočtu 110 korun). Jak uvedla místní média, muži měli křičet: „Pokud nám nedáte víc peněz a lepší jídlo, tak vás pozabíjíme.“ Poté, co jim s největší pravděpodobností nebylo vyhověno, měli migranti unést dva pracovníky centra z jihoitalského města Potenza a vyhrožovat jim podříznutím krků.

Následně byli mladíci zajištěni policií, vzati do vazby, ale bez dalšího vyšetřování byli po třech dnech propuštění na svobodu. A tudíž se vrátili zpět.

Podle italského listu Il Giornale je toto chování celkem běžné. Mnoho migrantů se domáhá více peněz a jídla, „které by mělo respektovat jejich tradice“. „Ale nikdo nehovoří o žádné práci. A lidi si ještě troufají tomu říkat integrace,“ cituje tamní deník.

Britské médium připomíná skutečnost, že Itálie se stala jakousi nárazovou zónou migrace, když právě v tomto státě skončily desítky tisíc lidí, doslova uvězněných v centrech bez jakkoli jasné budoucnosti. 

Fotogalerie: - Imigranti v Maďarsku

Imigranti ve stanici Keléti
Imigranti ve stanici Keléti
Imigranti ve stanici Keléti
Imigranti ve stanici Keléti
Imigranti ve stanici Keléti
Imigranti ve stanici Keléti

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO: „Běžte pryč!“ Macron seřval Izraelce. Někam mu totiž vlezli

11:40 VIDEO: „Běžte pryč!“ Macron seřval Izraelce. Někam mu totiž vlezli

Francouzský prezident Emmanuel Macron měl během své návštěvy Izraele, kde se účastní mezinárodního f…