Uprchlíků co nejmíň. Je bláznivé přijímat všechny, zaznělo zprava z Británie. A pak padl šokující návrh

09.09.2015 11:25 | Zprávy

Ve Velké Británii se rozpoutala diskuze o tom, kolik a jestli vůbec by měla země přijmout syrské uprchlíky. Vláda navrhuje 20 000, opozice požaduje mnohem víc. Samotní Britové se kloní spíš k „minimalistické“ variantě. Maďarské úřady se mezitím potýkají s nekonečnou vlnou uprchlíků a jsou kritizovány za to, že si počínají neprofesionálně.

Uprchlíků co nejmíň. Je bláznivé přijímat všechny, zaznělo zprava z Británie. A pak padl šokující návrh
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Zatímco premiér David Cameron po delším váhání přislíbil, že Velká Británie v příštích pěti letech přijme až dvacet tisíc syrských uprchlíků, šéfka opozičních labouristů Yvette Cooperová požaduje mnohem víc. Poukazuje přitom na Německo a další členské státy, které doposud přijaly násobně víc uprchlíků než Velká Británie. Britská veřejnost však není myšlence na otevření své země uprchlíkům po vzoru Německa nijak nakloněna a i Cameronem navrhovaných dvacet tisíc považuje za příliš. Daily Mail cituje Cameronova stranického kolegu Adama Hollowaye, který označil jednání států umožňujících příchod všech uprchlíků za „bláznivé“. Upozornil také na to, že se někteří Pákistánci, Afghánci a Iráčané vydávají za Syřany, aby mohli snadněji získat azyl.

Celý text v angličtině je ZDE

„Pokud se ukáže, že přišli tito uprchlíci z ryze ekonomických důvodů, měli by být okamžitě vráceni do svých mateřských zemí. Na tom není nic xenofobního, ale je to naopak morální a spravedlivé. Získáme tím opět kontrolu na hranicích a zabráníme tomu, aby moře vyplavovalo další mrtvá těla uprchlíků,“ uvedl Holloway. Masovou migraci do Evropy považuje za chybu a navrhoval by spíš jejich umístění na území okolních bohatých států. „V určité fázi si také budeme muset uvědomit, že drony a tanky nejspíš tuto válku nevyřeší. Budeme muset nalézt politická řešení. To znamená, že občas musíte uzavřít partnerství s lidmi, kteří vám skutečně nemusí být ani trochu sympatičtí. Je zapotřebí o tom dále diskutovat,“ je přesvědčen Holloway.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Cameron , Maďarsko , OSN , Velká Británie , uprchlíci , Obrán

autor: pro

Ing. Viktor Vojtko, Ph.D. byl položen dotaz

Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu

Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“

13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“

Jak by se mohlo SPOLU udržet u moci? Jiří Pospíšil z TOP 09 v rozhovoru pro Deník.cz naznačil, že ce…