Úřady práce naberou 600 nových pracovníků

14.07.2014 20:38 | Zprávy

Úřady práce letos posílí 600 nových pracovníků, kteří se zaměří na sociální práci a na kontrolu dávek, což úředníci teď nestíhají. Rozhodla o tom v pondělí vláda, novinářům to řekla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová (ČSSD). Její ministerstvo původně chtělo dvojnásobné navýšení s tím, že by polovina nastoupila letos a druhá od ledna příštího roku.

Úřady práce naberou 600 nových pracovníků
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Na úřadech práce mají napilno

Podle materiálu pro vládu prověřování z počátku letošního roku ukázalo, že až polovina informací a podkladů od klientů nesouhlasila. To vede ke zneužívání peněz od státu, uvedli autoři. Podle nich úřad práce dostává také stále víc účelových žádostí o příspěvky na bydlení. Efektivnější kontrola by tak prý pomohla státu výrazně ušetřit. Vyplácených dávek totiž přibývá a výdaje výrazně rostou. Sociální práci a inspekci ale úřady práce nestíhají.

"S náborem se začne okamžitě, úřady práce jsou připraveny," řekla ministryně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe, čtk

Bc. Martin Bednář, MBA. byl položen dotaz

ÚSTAVA

Co přesně byste na Ústavě změnil? A ještě podle vás zřejmě volí lidé do senátu špatně, ale jak je podle vás možné, že ve volbách do sněmovny volí jinak? Protože tam má ANO většinu poslanců, zatímco v senátu je vás za ANO jen hrstka.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Situace vybuchla. Zákazníci O2 si jdou pro své peníze

18:30 Situace vybuchla. Zákazníci O2 si jdou pro své peníze

Neuběhl ani měsíc a operátor O2 opět svým zákazníkům připravil nemilé překvapení. Kdo dnes potřebova…