Urážka, mrzačení pravdy, překročili všechny meze. Je tu otevřený dopis pro vládu

13.1.2020 2:33 odp.

Někdejší neúspěšný kandidát na šéfa komunistů se zlobí. Zlobí se tolik, že sepsal otevřený dopis určený vládě, ve kterém konstatoval, že rozšiřování lží o druhé světové válce už překročilo všechny meze, a je třeba to zarazit. Pod otevřeny dopis se vedle Skály podepsal např. jeho stranický kolega a europoslanec Jaromír Kohlíček, ale také účastnice Pražského povstání Ing. Ludmila Hájková, ředitel Památníku Pečkárna Ing. Emil Kulfánek.

Urážka, mrzačení pravdy, překročili všechny meze. Je tu otevřený dopis pro vládu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest za propuštění Juliana Assange, zakladatele WikiLeaks, před britskou ambasádou v Praze

Účastnice Pražského povstání paní Ludmila Hájková, komunista Josef Skála nebo lékař Marek Obrtel, který pravidelně kritizuje NATO, podepsali otevřený dopis určený vládě Andreje Babiše (ANIO), v němž je řečeno, že přišel čas zarazit rozšiřování lží o druhé světové válce.

Anketa

Má Milion chvilek zveřejnit, jaký plat od něj pobírá Mikuláš Minář?

99%
1%
hlasovalo: 15147 lidí

„Lhaní o II. světové válce překročilo únosné meze. Napadá společná rozhodnutí protifašistických mocností. Uráží české vlastence i zahraniční přátele. Škodí renomé naší země ve světě. Pošlapává její mezinárodní závazky. Nestoudná demagogie se příčí většině našich lidí. Prokázal to i průzkum veřejného mínění,“ napsal Skála spolu s dalšími signatáři.

Komunista zdůraznil, že sovětský maršál Ivan Stěpanovič Koněv osvobodil od nacismu nejeden evropský národ a je urážkou tvrdit něco jiného. Stejně tak je podle Skály nepřijatelné stanovisko Evropského parlamentu, že se na rozpoutání druhé světové války podílel také Sovětský svaz, když jeho občané položili tolik životů, aby byl nacismus poražen. Rudá armáda osvobodila také Československo, připomínal Skála spolu s dalšími autory.

„Mrzačení pravdy o době, kdy hrozila genocida i českému lidu, není jen exhibicí nedouků a nevychovanců. Nahrává jak zpupným nárokům sil, které se nesmířily s politickými výsledky druhé světové války, tak dobrodruhům, kteří si zahrávají s ohněm dnes. Naši zemi ohrožují jedni i druzí. Tím rozhodněji je třeba čelit demagogii, kterou si pořizují lživé alibi. V tom se česká vláda může spolehnout na bezvýhradnou podporu mírumilovné, antifašistické veřejnosti napříč domácím názorovým spektrem i mezinárodním společenstvím,“ uvedl Skála.

Nedodal však, že si nacistická a sovětská armáda v roce 1939 rozdělily Polsko a i jinak postupovaly podle dohody Hitlera a Stalina podle paktu Molotov – Ribbentrop o rozdělení sfér vlivu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

17:30 Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

Za poslední měsíce některým domácnostem a firmám vzrostly zálohy na energie na několikanásobek toho…