Uříznutá hlava, bičování a další hrůzné scény. Turecký dav vzal pomstu pučistům do svých rukou

16.07.2016 16:38

Po krachu puče části turecké armády proti prezidentu Erdoganovi údajně nastala fáze zúčtování. A místy je vyřizování účtů se „zrádci“ velmi divoké. Sympatizanti prezidenta je podle fotografií a videí bičují pásky, lynčují, a jednomu z vojáků měla být dokonce uříznuta hlava.

Uříznutá hlava, bičování a další hrůzné scény. Turecký dav vzal pomstu pučistům do svých rukou
Foto: Archiv
Popisek: Turecký prezident Recep Erdogan

Britský deník Independent přináší podrobnosti hrůzné scény na istanbulském mostě, který se stal symbolem puče, neboť právě na něm docházelo ke střetům vzbouřenců s občany, kteří přišli podpořit prezidenta Erdogana. Následně se tam dostal davu do rukou jeden z vojáků, kterého dav zlynčoval a ve finále mu uřízl hlavu.

Internetem kolují i další hrůzné scény. Dav lidí na nich vojáky bije, bičuje opasky, případně po nich hází různé předměty. Během nočního pokusu o převrat, při kterém došlo ke střetu armády s davem, mělo být zabito 161 lidí. Do toho však nejsou počítáni pučisté zabití v rámci „účtování“.

Údaje o počtu zabitých pučistů se liší, premiér Yildirim hovořil o čísle dvacet, podle generálního štábu jich ale mohlo být klidně přes sto.

Turecké provládní síly reagovaly na puč masivním zatýkáním, zadrženo mělo být přes tisíc lidí. Zátah směřoval i na soudce, téměř tři tisíce jich bylo zbaveno funkcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„V pondělí někteří nepřijdou do práce...“ Odešel oblíbený Kubera. Česko smutní. Ještě v sobotu rozdával radost. Poslední mohykán, padlo o něm

13:02 „V pondělí někteří nepřijdou do práce...“ Odešel oblíbený Kubera. Česko smutní. Ještě v sobotu rozdával radost. Poslední mohykán, padlo o něm

Dnes náhle zemřel předseda Senátu za ODS Jaroslav Kubera. V souvislosti s tím jsou obzvlášť prorocká…