Uříznutá hlava, bičování a další hrůzné scény. Turecký dav vzal pomstu pučistům do svých rukou

16.07.2016 16:38

Po krachu puče části turecké armády proti prezidentu Erdoganovi údajně nastala fáze zúčtování. A místy je vyřizování účtů se „zrádci“ velmi divoké. Sympatizanti prezidenta je podle fotografií a videí bičují pásky, lynčují, a jednomu z vojáků měla být dokonce uříznuta hlava.

Uříznutá hlava, bičování a další hrůzné scény. Turecký dav vzal pomstu pučistům do svých rukou
Foto: Archiv
Popisek: Turecký prezident Recep Erdogan
reklama

Britský deník Independent přináší podrobnosti hrůzné scény na istanbulském mostě, který se stal symbolem puče, neboť právě na něm docházelo ke střetům vzbouřenců s občany, kteří přišli podpořit prezidenta Erdogana. Následně se tam dostal davu do rukou jeden z vojáků, kterého dav zlynčoval a ve finále mu uřízl hlavu.

Internetem kolují i další hrůzné scény. Dav lidí na nich vojáky bije, bičuje opasky, případně po nich hází různé předměty. Během nočního pokusu o převrat, při kterém došlo ke střetu armády s davem, mělo být zabito 161 lidí. Do toho však nejsou počítáni pučisté zabití v rámci „účtování“.

Údaje o počtu zabitých pučistů se liší, premiér Yildirim hovořil o čísle dvacet, podle generálního štábu jich ale mohlo být klidně přes sto.

Turecké provládní síly reagovaly na puč masivním zatýkáním, zadrženo mělo být přes tisíc lidí. Zátah směřoval i na soudce, téměř tři tisíce jich bylo zbaveno funkcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…