Úspěch Ivo Rittiga. Jeho odposlechy prý vyšetřovatelé předražených jízdenek mohou hodit do koše

18.03.2019 22:53

V kauze předražených jízdenek pro pražský dopravní podnik (DPP) došlo k dalšímu z průlomů, Městský soud v Praze rozhodl, že státní zástupce nemůže použít jako důkaz odposlechy lobbisty Ivo Rittiga a dalších obžalovaných, jelikož byly odposlechy pořízeny pro jiný případ. Informovala o tom Česká televize.

Úspěch Ivo Rittiga. Jeho odposlechy prý vyšetřovatelé předražených jízdenek mohou hodit do koše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Rittig
reklama

Anketa

Kdo je pro vás nejdůvěryhodnější?

hlasovalo: 17536 lidí
Odposlechy byly pořízeny pro údajnou korupci kolem bývalého státního zástupce Libora Grygárka. Zákaz může podle ČT ovlivnit i kauzu údajného úniku informací ze zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS), v níž figurují totožné odposlechy. „Soud vyhodnotil, že prostorové odposlechy pořízené v jiné věci není možné použít,“ řekl Rittigův obhájce Vlastimil Rampula. Státní zástupce s rozhodnutím soudu nesouhlasí. „Jsou to důkazy, které jsem navrhl, a mají svou důkazní sílu, o niž jsem opíral i obžalobu,“ uvedl žalobce Adam Borgula.

Zákaz použití odposlechů v kauze údajně předražených zakázek na dodávky jízdenek pro pražský dopravní podnik je podle Borguly precedentem pro další případy. Soud již obdržel podle televize námitku proti použití těchto odposlechů také v kauze úniku informací ze zprávy BIS, v níž je Rittig rovněž mezi obžalovanými.

Fotogalerie: - Soud s Nečasovou a Rittigem

Soud v kauze vyzrazení utajovaných informací BIS. ...
Poslanec Marek Benda vchází do soudní budovy
Nečasovi vcházejí do soudní budovy
Marek Benda
Jana Nečasová
Jana Nečasová s manželem

Kauza DPP má dvě hlavní větve. První se týká smluv, které podnik uzavřel v roce 2008 kvůli zajištění prodeje jízdenek, tisku jízdenek a vzniku elektronické jízdenky. Druhá popisuje údajné praní špinavých peněz vyvedených na základě těchto kontraktů. Obviněno bylo 17 lidí včetně Rittiga. DPP v kauze figuruje jako poškozený, podle obžaloby přišel nejméně o 457,5 milionu korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…