Ústavní činitelé projednají migraci, Ukrajinu a Islámský stát

23.06.2015 6:07

O uprchlické krizi, Islámském státu, konfliktu na Ukrajině i ekonomické diplomacii by se dnes měli bavit nejvyšší ústavní činitelé. Na Pražském hradě se k pravidelné schůzce dostaví prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), šéfové obou komor Parlamentu a někteří ministři.

Ústavní činitelé projednají migraci, Ukrajinu a Islámský stát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka a Martin Stropnický
reklama

Cílem pravidelných schůzek je sjednocovat postoje vlády, prezidenta a Parlamentu k aktuálním otázkám zahraniční politiky. Pokud jde o současnou uprchlickou krizi, neměl by to být problém, protože všichni čelní čeští politici odmítají povinné kvóty na přijímání uprchlíků, které navrhuje Evropská unie.

Zajímavější by mohla být debata o Islámském státu nebo Ukrajině, kde se v minulosti názory Zemana a vlády někdy rozcházely. Diskutovat se pravděpodobně bude i o návrhu prezidenta na vyslání polní nemocnice na pomoc uprchlíkům v Jordánsku, což Zeman minulý týden zopakoval ve Sněmovně. V minulosti se proti tomuto kroku postavil bývalý náčelník generálního štábu Petr Pavel. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) ČTK potvrdil, že o vyslání nemocnice bude s prezidentem znovu jednat.

Dnešní setkání je druhým takovým střetnutím vrcholných představitelů země k zahraniční politice. První schůzka se uskutečnila letos v polovině února. Impulsem pro její svolání byly Zemanovy výroky o krizi na Ukrajině, které byly v rozporu s postojem vlády.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

4:44 Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

Vydírání Babiše a Petříčka. To vidí za kauzou zapojení ruských špionů do výbuchu skladu ve Vrběticíc…