Útok automobilem na dav lidí v Německu má první oběť

26.02.2017 7:32

První oběť má včerejší útok osobním autem v německém Heidelbergu. Informoval o tom server České noviny.

Útok automobilem na dav lidí v Německu má první oběť
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Spolkové republiky Německo
reklama

Jak připomněl, řidič včera odpoledne najel do skupiny lidí na chodníku a tři osoby zranil. Třiasedmdesátiletý Němec později svým těžkým zraněním v nemocnici podlehl, oznámila policie. Mluvčí heidelbergské policie dnes večer vyloučil, že by šlo o teroristický čin. Informovala o tom agentura APA.

Celý text je ZDE.

„Motiv spočívá v psychice útočníka,“ řekl bez dalších podrobností mluvčí policie agentuře APA. Řidič má podle policie 35 let a je to německý občan, jeho jméno ale sděleno nebylo.

Incident se stal kolem 16:00 v centru města na Bismarckově náměstí, řekl policejní mluvčí. Řidič s pronajatým autem najel do skupiny chodců před pekařstvím. Třiasedmdesátiletý těžce zraněný muž později v nemocnici zemřel. Lehce zraněni byli dvaatřicetiletý Rakušan a 29letá žena z Bosny.

Řidič ozbrojený nožem se pak dal na útěk. Po pár stech metrech ho střelbou zastavila přivolaná policejní hlídka. Řidič byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice, kde prodělal operační zákrok, řekl policejní mluvčí Norbert Schätzle.

K podobnému incidentu došlo v sobotu večer v americkém městě New Orleans. Při masopustním průvodu najel muž s autem do davu lidí. Podle místní policie bylo zraněno 28 osob, z toho pět vážně, nikdo podle ní není v ohrožení života. Informovala o tom agentura AP. Pachatel byl na místě zadržen. Policie vyloučila teroristický čin, podle ní byl muž pod silným vlivem alkoholu či drog.

Celý text je ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

17:33 Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Přínos poradní skupiny MeSES při ministerstvu zdravotnictví, vedené…