Útok na dům Stropnického: Orgány mlčí

10.06.2015 8:26

V době, kdy se dům ministra obrany Martina Stropnického (ANO) stal terčem útoku, v něm pobýval jen jeho syn, synovec a babička. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes, která také přináší další, dosud neznámé podrobnosti celého incidentu.

Útok na dům Stropnického: Orgány mlčí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

Jak už většina českých médií informovala, v neděli ve čtyři hodiny ráno hodili dosud neznámí pachatelé na dům Martina Stropnického čtyři lahve. Podle listu obsahovaly hořlavou směs tří látek, tzv. Molotovovův koktejl.

Tři lahve se o dům rozbily, čtvrtá zůstala neporušená. „Děti ráno hrozně vyděsily čtyři velké rány, které podle mého syna přišly rychle po sobě. Byly to tlusté lahve, takže v té totálně tiché noci to slyšet je. Asi se trefili do zdi domu a částečně do okna, naštěstí se nerozbilo. Ale pak bylo ticho. Neviděly nikoho. Až ráno spatřily tu spoušť, protože tam bylo hodně střepů. Dílem byly v přízemí a dílem na balkoně v prvním patře, kde jsou částečně dětské pokoje,“ cituje list Stropnického slova, kterými útok popsal.

Ministr byl v době útoku s manželkou a dalšími dětmi na chatě mimo Prahu. Dozvěděl se o něm až s dvanáctihodonovým zpožením.

S jakými vyšetřovacími verzemi nyní policie počítá, nechce prozradit. A státní zástupce zveřejňování dalších informací zakázal. Ministr obrany má po útoku početnější ochranku a policie hlídá i jeho rodinu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bomb

22:02 Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bomb

Nový týden přinesl i nový díl pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Jeho moderátor Jaromír Sou…