Útoky muslimů: Primář Brančík byl v ČT. Pak si doma sedl před kameru a dodal, co by mu říct nedovolili

25.07.2016 6:30

Uznávaný psycholog a primář Jiří Brančík se pro Českou televizi vyjádřil k otázce, co vedlo mladého útočníka v Mnichově k tak bestiálnímu jednání, za něž nakonec zaplatilo životem devět nevinných lidí. Odborník pak natočil ještě vlastní video. V něm jasně říká, že jsme ve válce.

Útoky muslimů: Primář Brančík byl v ČT. Pak si doma sedl před kameru a dodal, co by mu říct nedovolili
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Anketa

Který představitel by měl opustit svou funkci?

hlasovalo: 12717 lidí

Ačkoli se spekulovalo o tom, že mladý muž s íránskými kořeny z Mnichova měl deprese, Jiří Brančík tento názor před kamerami veřejnoprávní televize vyvracel. „Pokud má člověk silnější deprese, tak mu to bere chuť do života, bere mu to energii. Co mám informace, tak tento mladý muž se připravoval na tu věc, jsou tam nálezy o nějaké literatuře, a to zrovna o depresi příliš nesvědčí,“ prohlásil psycholog s desítkami let praxe.

Mladý útočník mohl být např. šikanován, což mohlo vyústit v agresivní jednání, ale to jsou jen spekulace. „Inspirací mohou být různé ideologie, které v sobě obsahují násilí... Záleží na tom, kdo ten čin páchá, pokud to jsou tzv. svatí bojovníci, kteří tak činí ve svaté válce, ti to mají v popisu práce, protože zemřou ve svaté válce a mají za to být náležitě odměněni na věčnosti,“ připomněl specialista.

V obecné rovině konstatoval, že násilí fascinuje lidi, kteří se cítí být většinou společností přehlížení či šikanovaní, ať už tento pocit má reálný základ či nikoli. Právě tito lidé jsou násilím více fascinováni. „Potom pochopitelně se mohou inspirovat v jakémkoli násilném činu, který se kde odehraje,“ doplnil Brančík. Nelze ovšem vyloučit ani to, že by mladé lidi inspirovala vlna sebevražd. Podobné „vlny“ už jsme zde prý v historii měli.

Jsme ve válce

V osobním videu, jež je k dispozici na sociální síti Facebook, zašel Brančík dál. Otevřeně prohlásil, že jsme ve válce a záleží jen na nás, jak se na tuto válku připravíme.

„Jsme v podstatě ve válce. Není to válka klasická s vyznačenými bojovými liniemi. Je to válka, kde na jedné straně stojí nepřítel, který chce naši zemi poškodit, chce zničit naše hodnoty, chce změnit naše životy, chce zlikvidovat naši kulturu. Na straně druhé stojíme my. Lidé v této zemi velmi dobře vědí, co se děje, předvídají nebezpečí... To není strašení, to není xenofobie,“ řekl v osobním videu Brančík.

Pokud známe nebezpečí, nemusíme se bát, musíme však udělat maximum pro to, abychom mu odolali. „S tím samozřejmě souvisí odmítnutí jakýchkoli kvót na přidělování hostů, které v naší zemi nechceme. To je úplná samozřejmost,“ uzavřel psycholog.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelegální to není. Ale BIS... Silné kafe o Číně a miliardářích

13:05 Nelegální to není. Ale BIS... Silné kafe o Číně a miliardářích

Hostem Martina Veselovského v pořadu DVTV – Aktuálně.cz byl redaktor Aktuálně.cz Lukáš Valášek. Ten …