Útoky na Babiše nepřinesly ČSSD ani procento. A ANO to nic neubralo. Naprosto nepromyšlené, stejně to narazí na Zemana, píše bloger k Sobotkovi

01.05.2017 7:11

Bloger Jan Bartoň o sobě mluví jako o dříve narozeném muži s velkým zájmem o veřejné dění. Se svou životní zkušeností si na blogu iDnes.cz položil otázku, o co se to vlastně pokouší předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Zaznělo dokonce přirovnání k tureckému prezidentovi Recepu T. Erdoganovi.

Útoky na Babiše nepřinesly ČSSD ani procento. A ANO to nic neubralo. Naprosto nepromyšlené, stejně to narazí na Zemana, píše bloger k Sobotkovi
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka na volebním sjezdu v Brně

Premiér Bohuslav Sobotka vidí, jak jeho sociální demokracii klesají preference, a pokouší se s tím něco udělat. Bartoň má ovšem za to, že jeho pokusy jsou dost marné a neúčinné. Tým Sobotkových poradců sepsal více než dvacet otázek, na které by měl odpovědět ministr financí Andrej Babiš (ANO). Jsou mezi nimi i otázky, jak Babiš přišel k Agrofertu. Bartoň má ovšem za to, že Sobotku podobné otázky nespasí. Pomohlo by snad jen to, kdyby hnutí ANO zničil tím, že by ho nepustil k volbám.

„Vytahovat na světlo boží otázky, jak Babiš k Agrofertu přišel, je sice možné, ale naprosto k ničemu. Jen těžko si lze představit, že by tyto otázky mohly být vůbec předmětem nějakého případného trestního oznámení. Je však potřeba vzít do úvahy jinou věc, a to že po neúspěšné politické diskreditaci hnutí ANO by se Sobotkova ČSSD musela pokusit o zabránění tomuto hnutí zúčastnit se podzimních voleb. Sobotka si totiž musí být vědomý toho, že pokud by Babiše z vlády skutečně dostal, jeho dalšímu působení v české politice nezabrání a musel by skutečně dosáhnout toho, aby Babiš a jeho hnutí ANO nebylo k volbám připuštěno. Takový „malý puč po Turecku“? Nicméně, takový pokus by Sobotkovi těžko prošel. Sobotka je všechno jiné než malý český ‚Erdogan‘. Sobotka má přitom čas tak měsíc, maximálně dva,“ varuje pan Bartoň.

Celý text naleznete ZDE.

Vzhledem k tomu, že se Sobotkovi určitě nepodaří odstavit ANO od voleb, je prý stávající premiér odsouzen k politické zkáze. Voliči se totiž mohou ptát, proč Sobotka napřed tři a půl roku s Babišem vládl a pochvaloval si, jak jsou úspěšní, aby půl roku před volbami začal poukazovat na to, jak je Babiš nebezpečný, a snažil se ho vyhodit z vlády. Babiš už dal najevo, že sám neodejde, takže ho Sobotka bude muset vyhodit. A tady narazí na prezidenta Miloše Zemana, který může Babišovo odvolání protahovat. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Celkově lze Sobotkův postup označit za nepromyšlený a chybný. Je přinejmenším podivné, že Sobotkův tým poradců radí premiérovi více konfrontace s Babišem, když tato politika za poslední asi tři měsíce praxe nepřinesla ČSSD ani procento navíc a procenta neubrala ani hnutí ANO,“ podotýká k tomu pan Bartoň.

Aktivista nakloněný prezidentovi Miloši Zemanovi Vilém Rössler byl vůči premiéru Sobotkovi (ČSSD) stejně kritický.

„Bohuslav Sobotka se rozhodl, že za pomoci médií a ODS politicky zničí nejschopnějšího člověka v ČSSD, Jiřího Zimolu. Po zdánlivém úspěchu si nastavil laťku hodně vysoko a zaútočil na předsedu hnutí ANO Babiše a vše chce zakončit dehonestací Miloše Zemana. K tomu už přizval TOP 09 a pana Moravce z ČT,“ píše někdejší odborář na sociální síti Facebook.

Sobotka si je podle Rösslera vědom toho, že až Babišovo odvolání navrhne, prezident Miloš Zeman se postaví proti tomu a Sobotka bude moct říct, že měl snahu napravit zapeklitou situaci s Babišem, ale prezident mu tuto upřímnou snahu zhatil.

„Sobotka pokud nechce být za úplného idiota, tak Babišovo odvolání navrhnout musí, a dobře ví, že toto Miloš Zeman nikdy neudělá, a navíc mu to neumožní koaliční smlouva. Sobotka bude zdánlivě považován za vítěze a vše bude svádět na Miloše Zemana. Sobotko pamatuj, že to bude Pyrrhovo vítězství,“ varuje premiéra aktivista a někdejší odborář.

Vilém Rössler doslova napsal:

Bohuslav Sobotka se rozhodl, že za pomoci medií a ODS politicky zničí nejschopnějšího člověka v ČSSD Jiřího Zimolu. Po zdánlivém úspěchu si nastavil latˇku hodně vysoko a zaútočil na předsedu hnutí ANO Babiše a vše chce zakončit dehonestací Miloše Zemana. K tomu už přizval TOP09 a pana Moravce z Čt. Sobotka pokud nechce být za úplného idiota, tak Babišovo odvolání navrhnout musí a dobře ví, že toto Miloš Zeman nikdy neudělá a navíc mu to neumožní koaliční smlouva. Sobotka bude zdánlivě považován za vítěze a vše bude svádět na Miloše Zemana. Sobotko...pamatuj, že to bude Pyrrhovo vítězství .

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman? Zásadní informace, jde o Čínu. Zasvěcený muž promluvil

14:07 Zeman? Zásadní informace, jde o Čínu. Zasvěcený muž promluvil

V Prostoru X poreferoval o Číně a vztazích s Českou republikou bývalý zpravodaj ČT z Číny Tomáš Etzl…