Útoky policie na lidi. Kalousek zděšen

04.08.2022 12:28 | Ze sítí

Někdejší ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek se ve svých příspěvcích na sociální síti zaměřil na práci policie. Konkrétně na incident, který popsala zadržená žena z mítinku Andreje Babiše (ANO) a také na útok policisty, jehož video koluje po sociálních sítích.

Útoky policie na lidi. Kalousek zděšen
Foto: Repro ČT24
Popisek: Exposlanec Miroslav Kalousek (TOP09)

„Agresivní útok policisty ve službě na občana, který se možná choval nevhodně (nevím), ale rozhodně to neospravedlňuje postup policistů. Takhle ne, Policie ČR, za tohle si vás neplatíme,“ poznamenal Kalousek na svém twitterovém účtu.

Případ se stal v Horních Počernicích v Praze. Policisté zasáhli tvrdým způsobem proti muži, jenž zvonil na služebnu. Šlo o recidivistu, jenž měl podle policejní mluvčí hlídce vyhrožovat a chovat se agresivně. Případ i tak prověří policejní odbor vnitřní kontroly, ale i Generální inspekce bezpečnostních sborů.

„Když dostane tajný policista facku od dámy, ihned si uvědomí, že i když je tajný, jako činitel je veřejný… Fuj. A jak to ta paní měla asi poznat? A co vlastně dělají ‚tajní‘ na mítinku opozičního poslance? Pomáhají a chrání? Nebo provokují a monitorují?“ zeptal se k druhému případu Kalousek.

K druhému Kalouskem popisovanému případu došlo v Českém Krumlově na mítinku Andreje Babiše (ANO). Informoval o tom server Forum24.cz, jenž popsal, jak neuniformovaní policisté zadrželi právě na mítinku ženu. Celou věc chce nechat bezodkladně prověřit policejní prezident Martin Vondrášek.

Odpůrkyně Babiše Gažáková vystupovala na akci proti někdejšímu premiérovi. Podle jejích slov do ní někdo neustále žďuchal, a tak danému muži dala po skončení akce facku. Následně byla zadržena – policistou v civilu, který se podle ní nelegitimoval.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…