Už ho Babiš nemá rád? Jaroslav Faltýnek promluvil

27. 9. 2018 8:03

Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se pro Lidové noviny rozhovořil o tom, jak má novou roli a jak přišel o část svého vlivu. Například v resortu dopravy.

Už ho Babiš nemá rád? Jaroslav Faltýnek promluvil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek

Vedlejší kolej? Tak definují Lidové noviny prostor, kde se nyní nachází dosud nejvýraznější druhý muž hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Důvodem je například to, že na konci srpna skončil jeho spojenec Milan Feranec v dozorčí radě Českých drah. Faltýnek nebyl zapojen ani do výběru pražského lídra kandidátky pro komunální volby. Nejblíže k Babišovi podle Lidových novin teď mají experti na PR – Marek Hanč, Lucie Kubovičová a Marek Prchal. 

„Mám mnohem větší zodpovědnost než před lety,“ nestýská si však předseda poslaneckého klubu Faltýnek. „Dnes máme 78 poslanců, což je třikrát víc, než má druhá ODS. Se sociálními demokraty navíc tvoříme menšinovou vládu a já mám povinnost hledat partnery mezi všemi stranami, aby vládní zákony prošly s co nejméně problémy. Tady vidím svou roli, je to pro mě práce na ‚full time‘,“ konstatuje.  

„Vytvořila se tu umělá představa o rozpadlém vztahu mezi Babišem a Faltýnkem, což má podle mého jediný cíl: narušit vnitřní jednotu ANO. Ve skutečnosti ale takový spor neexistuje, mou rolí je pracovat ve Sněmovně a šéfovou řídit vládu,“ dodal Faltýnek s tím, že každý vztah se vyvíjí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

22:04 Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

V době před hlasováním o nedůvěře vládě se ministři ČSSD rozhodli zatím zdržet podpory návrhu státní…