Už ho Babiš nemá rád? Jaroslav Faltýnek promluvil

27.09.2018 8:03 | Zprávy

Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se pro Lidové noviny rozhovořil o tom, jak má novou roli a jak přišel o část svého vlivu. Například v resortu dopravy.

Už ho Babiš nemá rád? Jaroslav Faltýnek promluvil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek

Vedlejší kolej? Tak definují Lidové noviny prostor, kde se nyní nachází dosud nejvýraznější druhý muž hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Důvodem je například to, že na konci srpna skončil jeho spojenec Milan Feranec v dozorčí radě Českých drah. Faltýnek nebyl zapojen ani do výběru pražského lídra kandidátky pro komunální volby. Nejblíže k Babišovi podle Lidových novin teď mají experti na PR – Marek Hanč, Lucie Kubovičová a Marek Prchal. 

„Mám mnohem větší zodpovědnost než před lety,“ nestýská si však předseda poslaneckého klubu Faltýnek. „Dnes máme 78 poslanců, což je třikrát víc, než má druhá ODS. Se sociálními demokraty navíc tvoříme menšinovou vládu a já mám povinnost hledat partnery mezi všemi stranami, aby vládní zákony prošly s co nejméně problémy. Tady vidím svou roli, je to pro mě práce na ‚full time‘,“ konstatuje.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Půjdete do vlády, která nebudete chtít přijmout Euro?

V čem je pro nás obyčejné smrtelníky EURO ekonomicky výhodné? Je na tom třeba Slovensko, které ho má ekonomicky líp než bylo před jeho přijetím? Mě to teda nepřijde a nevím, co by mě jako pracujícímu člověku s podprůměrným platem, který má ale větší lidí v zemi, přineslo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řvou: „S Babišem nikdy!“ Po volbách otočí. Fiala chce prohrát. Drsná předpověď pro „kavárnu“

15:22 Řvou: „S Babišem nikdy!“ Po volbách otočí. Fiala chce prohrát. Drsná předpověď pro „kavárnu“

„ODS nechce do vlády, nechtějí vést politické debaty, chtějí si hrát, zpívat, tančit,“ domnívá se Ma…