Už je zle? Potřebuji do nemocnice, rakovina. A je zákaz kvůli covidu! šíří se

01.10.2020 14:34

Sociálními sítěmi koluje status jednoho z onkologických pacientů, který si stěžuje na to, že kvůli koronaviru se nemůže dostat na sonografii. Ministr zdravotnictví Roman Prymula přitom apeluje, aby lidé preventivní péči kvůli koronavirové epidemii nezanedbávali.

Už je zle? Potřebuji do nemocnice, rakovina. A je zákaz kvůli covidu! šíří se
Foto: pixabay.com
Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto
reklama

"Tvl. Jako onkologický pacient chodím dvakrát do roka na kontrolu. Na jaře zrušená, neb covid. Mám jít v prosinci, jestli opět nezruší. Musím s sebou mít rozbor krve, sono jater atd. Manželka mě dnes chtěla objednat do nemocnice na sono. Odpověď? Nikoho nebereme, máme zákaz, covid," poznamenal autor příspěvku, jenž si stěžuje na Twitteru.

Anketa

Chcete Miroslavu Němcovou v Senátu?

6%
94%
hlasovalo: 30658 lidí
"Nebudu si brát servítky, ať jdou do prdele, kdo toto nařizuje nechápu," dodal ještě následně se slovy, že se objednal u soukromého lékaře, kde pochodil. "Též se podivoval nad opatřením nemocnice. Věřím, že všude to není stejné," uvedl pisatel.

"Jo jo, to znám. Bodavá bolest na prsou, žádaná na vyšetření od praktika a liduprázdná nemocnice. Neděláme, zajděte si na polikliniku. Bylo to tedy v březnu. Měli toho moc, celých šest covid pacientů," reaguje na jeho slova v diskuzi další z diskutérů.

"Co to je proboha za nemocnici? Budějovice, od jara objednávání na různých odděleních v nemocnici, úplně bez problémů, fungování bez omezení," píše další.

Další reakce už však dávají za pravdu stěžovateli. "Tohle je ta největší hrůza... Neříkám, že to je lehký, naopak, ale tahle vláda nemá zmáknutý FAKT vůbec nic..." dodal další autor.

"Kamarád umírá na rakovinu, protože ho na jaře odmítli operovat kvůli vládním omezením, a v červenci už bylo pozdě," posteskl si i další diskutér.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula však neustále apeluje na to, aby lidé kvůli koronavirové epidemii běžnou péči nezanedbávali.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

22:25 Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

Český houslový virtuoz Pavel Šporcl byl hostem v pořadu Interview na ČT24, kde komentoval aktuální s…