Už jen 77 % Čechů odmítá Petra Fialu. Pořád je však nejhorší na světě

31.10.2023 13:48

Nejhorší z celé tabulky. Nelichotivé umístění pro premiéra Fialu v průzkumu společnosti Morning Consult se nezměnilo. Ale Fiala si ještě o procento pohoršil, a to i přesto, že jeho sociální sítě jedou naplno a měl možnost sbírat plusové body v rámci přístupu k Izraeli. Jiní státníci si přitom polepšili. Malé zlepšení si ale premiér připsat může, ubylo těch, kteří ho vyloženě nesnášejí.

Už jen 77 % Čechů odmítá Petra Fialu. Pořád je však nejhorší na světě
Foto: Repro ČT
Popisek: Premiér Petr Fiala na konferenci Česko na křižovatce

18 %. Tolik měl premiér Petr Fiala v průzkumu agentury Morning Consult na začátku října. S tímto výsledkem byl na suverénně poslední pozici. Za Emmanuelem Macronem, Olafem Scholzem, Rishim Sunakem nebo Karlem Nehammerem. A trend pro něho nebyl příznivý. Jeho neoblíbenost s výkyvy, ale setrvale roste, naposledy ho jako premiéra nemělo rádo 78 % respondentů.

Říjen je u konce. A agentura Morning Consult zveřejnila nová data, sesbíraná od 18. do 24. října. Fialova pozice mezi státníky se nezměnila. Je na tom stále nejhůře na světě. Ale pohoršil si v hodnocení. Místo dřívějších 18 % má nyní 17 %, tedy o jeden procentní bod méně.

A to i přesto, že v říjnu v podstatě nebyl den, kdy by na profilu předsedy ODS nevisela nějaká novinka, například že navštívil Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, hraniční přechod se Slovenskem, že vláda ve Sněmovně dostala důvěru atd. A samozřejmě Petr Fiala vyjadřoval podporu Izraeli, i když data byla zřejmě sbírána předtím, než do této země zasažené útokem Hamásu odletěl.

Nic z toho ale nezabránilo tomu, že důvěra v jeho osobu opět poklesla. Malé zlepšení si ovšem Petr Fiala může připsat. Zatímco minule ho jako premiéra nechtělo 78 % respondentů, nyní je to „jen“ 77 %. Zvětšilo se tedy procento vůči premiérovi nevyhraněných.

Výsledky pravidelného průzkumu společnosti Morning Consult

Fiala není sám, kdo si od posledka pohoršil. O celých pět procentních bodů (na bývalou Fialovu pozici 18 %) se propadl norský premiér Jonas Gahr Støre, taktéž o pět procent dolů šel rakouský kancléř Karl Nehammer. Na druhou stranu, o dva procentní body si polepšil kancléř Olaf Scholz, kterého má nyní rádo 27 % respondentů, a také Emmanuel Macron, který si polepšil o tři procentní body a s jeho vládnutím souhlasí jeden ze čtyř respondentů.

Na špici se stále drží indický premiér Nárendra Módí. Nejoblíbenějším evropským politikem je švýcarský prezident Alain Berset, v Evropské unii vede Giorgia Meloniová, kterou podporuje 46 % respondentů a také si od posledka o jeden procentní bod polepšila.


 

 

reklama

autor: Karel Šebesta

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Má důvěru skoro každého čtvrtého, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseSochorová , 31.10.2023 14:06:52
Mám smůlu stále potkávám jen první tři. Toho čtvrtého ne a ne potkat.

|  12 |  0

Další články z rubriky

Kostlivec Vondry? „Úplatky v Promopro. Věděl o nich. Možná si sám odnesl igelitku.“ Zasvěcený promluvil

22:35 Kostlivec Vondry? „Úplatky v Promopro. Věděl o nich. Možná si sám odnesl igelitku.“ Zasvěcený promluvil

Česká vláda, jedna z nejmilitantnějších vlád na světě, vsadila vše na strašení válkou, a vychází jí …