Už jsme jednou z nejtrapnějších zemí na světě, zahřměl z rádia topkař Laudát

23.03.2017 18:44

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl přivítal ve čtvrteční Kauze dne na Rádiu Impuls Františka Laudáta z TOP 09, odborníka na dopravu. Laudát dokonce napsal na téma dopravy knihu a snažil se pohnout budování české infrastruktury kupředu. Moc se to ale nedaří a Česko je prý pro smích.

Už jsme jednou z nejtrapnějších zemí na světě, zahřměl z rádia topkař Laudát
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Především kvůli výstavbě či spíše nevýstavbě dálnice je prý Česko dnes pro smích. „Chybí nám zhruba 900 kilometrů. Dokonce už jsme se stali jednou z nejtrapnějších zemí už nejen v Evropě, ale i na světě,“ varoval Laudát. Pokud by měl říci, které stavby nás pálí absolutně nejvíc, tak je to dokončení Pražského okruhu a severní dálnice mezi Čechami a Moravou, která by měla o třetinu odlehčit D1.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Z celosvětového hlediska lze Českou republiku vnímat jako městský stát, který by bylo dobré propojit vysokorychlostními tratěmi v Česku. Lidem by se nabídla kvalitní dopravní obslužnost, moderní, efektivní, ale také ekologická. Tady ovšem narážíme na problémy investora v podobě Správy železniční a dopravní cesty. Černý Petr teď prý leží u politiků, protože nesebrali dost odvahy na realizaci užitečných projektů. Ukazuje se prý, že starého psa novým kouskům nenaučíte.

Celý pořad najdete zde.

Politické strany na post ministrů dopravy často neposílají odborníky. Nový ministr se prý dva roky rozkoukává, protože zjišťuje, že všechno není jen o dálnicích. Naproti tomu např. v Německu politici mnohem více ctí určitou kontinuitu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

7:57 „Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

Teď jde o všechno, burcoval v pondělí večer Petr Fiala, když zahajoval „horkou fázi“ kampaně SPOLU. …