Už nejsme národ. Nic nám tu nepatří. Zatínáte pěst před tankem USA? Každej na to sere, jen veterán ukázal holou prdel. A nikdo se ho nezastal, napsal Štěpán Kotrba

27.07.2017 6:47

Publicista Štěpán Kotrba se na svém facebookovém profilu zamyslel nad tím, co je to národ. "Někteří připomínají vznik Československa, kdy se národ vzepřel státu - Rakousku-Uhersku. Nedalo mi to a reagoval jsem," uvedl.

Už nejsme národ. Nic nám tu nepatří. Zatínáte pěst před tankem USA? Každej na to sere, jen veterán ukázal holou prdel. A nikdo se ho nezastal, napsal Štěpán Kotrba
Foto: Vít Hassan
Popisek: Protest - ilustrační foto.

"Sorry, to bylo. V roce 1918. Mezitím se vyváželo, dováželo, kradlo, rozkrádalo, mrdalo s okupantama všeho druhu, vymigrovávalo, domigrovávalo a emigrovalo. Nejen národy, ale i kroje se pomíchaly. Ty bavorský na jih Česka, ty rakouský na Moravu. V Břeclavi bylo víc chlapů u Wehrmachtu, než ve Vídni. Čardáš a častušky vystřídal rockandroll či Nohavica, kurvy už nechoděj za kačky ani za marky, ale za kredity do telefonu a eura. Pak se privatizovalo," zmínil Kotrba s tím, že tato země už není jejich občanů, ale Panasonicu, Amazonu, Hyundaie, německých skladových firem. 

Anketa

Pojedete na dovolenou do Egypta, když je to tam teď tak krásně levné?

7%
93%
hlasovalo: 7263 lidí

"Fabriky už nejsou Česká Kolben Daněk, ale pobočky nějakýho japonskýho fondu. I fotbalisty jsme nakoupili a český prodali. Mám skákat? Klapzubova jedenáctka je v antikvariátu a stojí míň než litr mlíka. Za tuhle zemi a tenhle 'národ' ani jejich představitele, ať už jima bude jakejkoliv americkej, německej, korejskej či japonskej odmrdek, nikdo prolévat krev nebude. Už ne. Bydlíme zde, platíme zde daně, chodíme zde nakupovat rohlíky i na fotbal. Ale aby někdo slzel a zatínal pěst, že mu po ulici projíždí německej či americkej tank na Východ, to ne," zmínil.

Podle jeho slov na to "každej sere, jen veterán Martin Zapletal jim ukázal holou prdel". "Šel za to málem sedět. A nikdo se ho nezastal. Kdybychom byli národ, a ne občané či rezidenti, tak došlo k vypálení policejní stanice i soudu. Minimálně," uzavřel Kotrba se slovy, že neví, co je to národ. 

"No nevím," zareagoval pak se smutným smajlíkem zástupce veřejné ochránkyně práv Stanislav Křeček.

Celý příspěvek Štěpána Kotrby:

neustále se diskutuje, co je to národ. Někteří připomínají vznik Československa, kdy se národ vzepřel státu (Rakousko-Uhersku). 
Nedalo mi to a reagoval jsem:

sorry, to bylo. V roce 1918. Mezitím se vyváželo, dováželo, kradlo, rozkrádalo, mrdalo s okupantama všeho druhu, vymigrovávalo, domigrovávalo a emigrovalo. Nejen národy, ale i kroje se pomíchaly. Ty bavorský na jih Česka, ty rakouský na Moravu. V Břeclavi bylo víc chlapů u Wehrmachtu, než ve Vídni. Čardáš a častušky vystřídal rockandroll či Nohavica, kurvy už nechoděj za kačky ani za marky, ale za kredity do telefonu a eura. Pak se privatizovalo. Takže země už není jejich občanů, ale Panasonicu, Amazonu, Hyundaie, německých skladových firem. Fabriky už nejsou Česká Kolben Daněk, ale pobočky nějakýho japonskýho fondu. I fotbalisty jsme nakoupili a český prodali. Mám skákat? Klapzubova jedenáctka je v antikvariátu a stojí míň než litr mlíka. Za tuhle zemi a tenhle "národ" ani jejich představitele, ať už jima bude jakejkoliv americkej, německej, korejskej či japonskej odmrdek, nikdo prolévat krev nebude. Už ne. Bydlíme zde, platíme zde daně, chodíme zde nakupovat rohlíky i na fotbal. Ale aby někdo slzel a zatínal pěst, že mu po ulici projíždí německej či americkej tank na Východ, to ne. Každej na to sere, jen veterán Martin Zapletal jim ukázal holou prdel. Šel za to málem sedět. A nikdo se ho nezastal. Kdybychom byli národ, a ne občané či rezidenti, tak došlo k vypálení policejní stanice i soudu. Minimálně.

Nevím co je národ.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

16:28 VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byla spisovatelka Len…