Už žádné peníze z Lesů na tenisový nároďák. Státní firmy začínají šetřit

30.06.2014 20:45

Státní firmy začaly výrazně snižovat peníze na reklamní účely. Česká pošta tak například ukončila sponzoring fotbalového poháru, podobně postupují i Lesy ČR nebo ČEZ. V minulosti byly státní firmy pod palbou kritiky, že přes marketing skrytě vyvádějí finance.

Už žádné peníze z Lesů na tenisový nároďák. Státní firmy začínají šetřit
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

Lesy ČR tak například přestanou posílat peníze na velké sportovní akce jako například tenisová utkání v Davis Cupu nebo na divadelní muzikály. Podporovat chtějí spíše aktivity blízké přírodě, třeba skauting. Řekl to šéf státní firmy Daniel Szórád.

„Budeme mít systém na sbírání požadavků, které pak bude nezávislá komise třikrát za rok vyhodnocovat. Všechno bude veřejné. Omezí to žadatele, kteří pro nás nejsou cílovou skupinou," uvedl pro HN. Lesy ČR vede Szórád od poloviny letošního dubna.

Finance na marketing omezuje i další státní firma, Česká pošta. Od roku 2015 například přestane sponzorovat fotbalový pohár. Během tří let na něj poslala celkem 26 milionů korun. „Smlouvu už prodlužovat nebudeme," uvedl mluvčí pošty Ivo Mravinac. Stejně jako u Lesů ČR se peníze na propagaci sníží na polovinu.

„Čekají nás také rozsáhlá úsporná opatření," potvrdila i mluvčí ČEZ Barbora Půlpánová. V roce 2009 dával ČEZ na podporu kultury či sportu téměř 300 milionů, loni to bylo již pouhých 207 milionů. V posledních letech zaznamenaly podobné dramatické škrty i reklamní aktivity Českých drah.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…