V ANO to taky jednou praskne, tuší topkař z pražského magistrátu. Zato u nich už je prý čistý vzduch

23.10.2014 18:56 | Zprávy
autor: mp

V pražském ANO to prý praskne. Předseda zastupitelského klubu TOP 09 a nezávislí na radnici hlavního města Václav Novotný má za to, že v tuto chvíli nejsilnější uskupení v Praze - ANO - není zcela jednotné. Lidé se málo znají a na rozpory mezi nimi jednou dojde. Pokud to bude v době, kdy bude ANO řídit Prahu, městu to neprospěje. Zcela jednotná podle jeho názoru není ani Trojkoalice. Zato v TOP 09 se prý pročistil vzduch.

V ANO to taky jednou praskne, tuší topkař z pražského magistrátu. Zato u nich už je prý čistý vzduch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu

V rozhovoru pro server ihned.cz vyjádřil Novotný názor, že se zastupitelský klub ANO rozhádá. „Myslím, že to je téměř jisté. Jestliže ti lidé nevycházejí z toho, že se předtím dvacetkrát pohádali o tom, jak to má být, nevedli nad tím žádnou diskusi, tak se jim to nutně časem stane. A jestli sestaví koalici, pak to bude dramaticky pozdě. Nespojuje je nic jiného, než že byli nějakým způsobem vybráni na kandidátku,“ poznamenává. Zcela jednotná podle jeho názoru není ani Trojkoalice tvořená lidovci, Zelenými a Starosty a nezávislými.

Hudeček si primátorování odtrpěl

Jako člen vyjednávacího týmu za TOP 09 proto stále nevzdává snahu sestavit koalici bez ANO. V jejím čele by podle dnešních představ stanul primátor z ČSSD. TOP 09 v tuto chvíli nemá kandidáta na primátora. Pokud by ho měla vybrat, povede o tom debatu. Pražští občanští demokraté se už podivovali nad tím, proč TOP 09 nabídla primátorský post v Praze právě sociální demokracii, když ta skončila ve volbách až pátá. Novotný to vysvětluje tím, že je třeba ČSSD motivovat k jednání s jinými subjekty, než je ANO.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omluvte se za omluvu. A pošlete půl milionu. Vaše Prague Pride

4:46 Omluvte se za omluvu. A pošlete půl milionu. Vaše Prague Pride

Aliance pro rodinu má zaplatit milion korun spolkům Prague Pride a Konsent za to, že naznačila jejic…