V Británii konečně pochopili, po čem KSČM dlouhodobě volá, uvedla předsedkyně Konečná

31.05.2022 17:02 | Ze sítí

Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná ve svém dalším videu s názvem Bez obalu otevřela téma transparence, o které Fialova vláda a zejména Piráti při svém nástupu do úřadu hojně hovořili. A jak to vypadá nyní? Konečná také hovořila o Velké Británii, která hojně pomáhá svým občanům v boji s rostoucími energiemi.

V Británii konečně pochopili, po čem KSČM dlouhodobě volá, uvedla předsedkyně Konečná
Foto: archiv K. Konečná
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná

„Po téměř půl roce vládnutí se nyní můžeme ohlédnout zpět i na to, jak se této vládě daří být otevřenou vůči občanům, kteří si ji ve volbách zvolili,“ řekla Konečná a následně zmínila výsledek. 
 
„Ministryně obrany Černochová přijímá z Německa dary v podobě vysloužilých tanků z osmdesátých let bez jakékoliv studie na celkové náklady na jejich životní cyklus, a to jen proto, aby nám Němci později prodali novější techniku, ovšem bez výběrového řízení pouze formou mezivládní dohody,“ doplnila předsedkyně KSČM s tím, že na dotazy médií ministryně Černochová odmítá odpovídat, a tak se obrovská zakázka prý upeče pod zhasnutými světly. 

A ve své kritice pokračovala dál. „A aktivity, nebo spíš neaktivita Pirátů, kteří dříve při každém podobném počínání minulých vlád dělali haló? Ti jako by také zcela upustili od svých principů, se kterými před usednutím do ministerských křesel v politice začínali. Zatímco Ivan Bartoš od roku 2012 zveřejnil do pirátské evidence lobbistických kontaktů 328 zápisů, ten poslední je z loňského července a ani jeden ze tří pirátských ministrů během dosavadního působení ve vládě nezveřejnil ani jeden lobbistický styk, ačkoliv tak Pirátům ukládá jejich stranický kodex. Zajímavé, že také ostatní vlivní Piráti, včetně předsedy jejich poslaneckého klubu Michálka, přestali zveřejňovat schůzky s lobbisty loni v létě, takže těsně před tím, než jejich partaj zaujala místo ve vládě. Když na to novináři poukazovali, narychlo vše dopisovali,“ vysvětlila Konečná. 
 
 
Následně se přesunula do Velké Británie s možnou ukázkou toho, jak to v praxi vypadá, když se vláda skutečně rozhodne pomoci svým občanům. 
 

Anketa

Co soudíte o Dominiku Ferim? (Ptáme se od 31.5.2022)

hlasovalo: 9012 lidí
„V Británii, tedy v zemi, kde ještě nedávno po Brexitu mnozí předpovídali ekonomický kolaps, zavede vláda mimořádnou 25procentní daň ze zisků ropných a plynárenských společností, aby ze získaných prostředků pomohla jednorázovým příspěvkem v přepočtu 18 800 korun nejchudším domácnostem zasaženým zdražováním energií. Ten se bude týkat až osmi milionů domácností s nejnižšími příjmy. Tento příspěvek je dalším z řady příspěvků britské vlády v boji s rostoucí chudobou obyvatel, vedle příspěvku pro seniory, na pohonné hmoty, nebo příspěvku na bydlení postiženým lidem,“ říká Konečná.
 
U nás, podle jejích slov, ČEZ zveřejnil nový ceník energií a při pohledu na něj je těžké nepropadat skepsi.
 
„Cena plynu se v něm totiž vyšplhá zhruba na čtyřnásobek hodnot, ve kterých se pohybovala ještě před rokem. Zisky energetických společností tak skokově porostou, státní kasu ale nadále budou plnit především obyčejní lidé, kteří čelí čím dál masivnějšímu zvyšování nákladů na život. Petr Fiala pak při rušení slev studentům a důchodcům na jízdné vítězoslavně oznamuje snížení spotřební daně na naftu a benzín o směšných 1,5 koruny na litr, zatímco dluh domácností nabírá rekordních výšin,“ zoufá si předsedkyně KSČM a europoslankyně Konečná. 
 
V Británii prý pochopili, po čem KSČM dlouhodobě volá. „Není možné, aby v Česku platili za neschopnost vlády lidé, kteří už před ní počítali měsíc co měsíc každou korunu, aby po zaplacení složenek nějakým způsobem vyšli,“ uzavřela téma energií. 
 

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně
 
 
 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

21:20 Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

Jakmile je něco samozřejmého, tak je to vždycky něco, u čeho se musíme zastavit. „Protože tím se nám…