V Británii pomohou nezaměstnaným. Veřejnou dopravu budou mít zdarma

06.07.2012 18:59

Celkem pět britských autobusových společností, které ze 70 procent ovládají trh, připravují projekt, jenž by měl pomoci nezaměstnaným najít práci. Autobusovou dopravu tak budou mít zadarmo nebo za výrazně sníženou cenu.

V Británii pomohou nezaměstnaným. Veřejnou dopravu budou mít zdarma
Foto: Hans Štembera
Popisek: Autobusové nádraží, ilustrační foto
reklama

Ředitelé významných autobusových společností Velké Británie se shodli, že takovýhle projekt velmi ulehčí mladým lidem, kteří shánějí zaměstnání. Podmínky jsou tedy dvě: Nemít práci a být mladší 25 let.

Detaily zatím nejsou příliš známy. Přesto mají přepravci alespoň ve financování jasno. Peníze za nezaměstnané budou čerpat z existujících fondů. Nemají v plánu kvůli projektu zřizovat nové zdroje peněz. Přesto budou tyto společnosti potřebovat od vlády pomoct, a to k identifikaci nezaměstnaných.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…