V Brně se schyluje k podpisu koaliční smlouvy čtyř stran

05.11.2018 7:20

Představitelé ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD dnes plánují podepsat koaliční smlouvu, na jejímž základě budou spolupracovat v brněnském zastupitelstvu. V pátek koalice získala podporu v členském hlasování brněnských Pirátů, padla tak poslední překážka. Místo a čas podpisu koaliční smlouvy zatím politické strany, které vyšachovaly vítězné hnutí ANO, neoznámily.

V Brně se schyluje k podpisu koaliční smlouvy čtyř stran
Foto: marketavankova.cz
Popisek: Markéta Vaňková

Hlasování Pirátů začalo ve středu, skončilo v pátek večer. Z 19 platných hlasů se 14 členů vyjádřilo pro vstup do koalice, dva byli proti, tři se zdrželi, uvedl na fóru Pirátů jejich lídr Tomáš Koláčný.

Koalice ODS, KDU-ČSL, Piráti a ČSSD má 33 mandátů z 55. Primátorkou by měla být jednička ODS Markéta Vaňková. Prvním náměstkem zůstane Petr Hladík (KDU-ČSL), dalším náměstkem se stane Koláčný a také lídr a předseda brněnské ČSSD Oliver Pospíšil. ODS bude mít čtyři radní, lidovci a Piráti po třech a jednoho ČSSD.

ODS bude mít na starost investice, dopravu, sociální služby, marketing a cestovní ruch. KDU-ČSL bude mít v gesci zdravotnictví, školství, sport, územní plánování a životní prostředí. Piráti se budou starat o majetek, kulturu, participaci veřejnosti, informační technologie, strategii a analýzu dat. ČSSD připadne bytová politika a správa majetku.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky

20:01 Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky

Kniha je zaměřena na podstatu úlohy člověka, jeho vlastností, projevů, jednání a na pojmenování důsl…