V ČSSD nenajdete jen blbce, píše člen strany

29. 1. 2012 8:56

Značná část mladých lidí se v Česku hlásí k pravici. Člen ČSSD Tomáš Popek, jemuž ještě nebylo třicet let, za to své vrstevníky kritizuje. Na jedné straně se prý hlásí k pravici, ale na straně druhé spoléhají na sociální dávky. Mladý sociální demokrat také tvrdí, že mu ve straně vyhovuje rozmanitost názorových proudů, nespokojen je ale s tím, že se strana dosud zcela nezbavila nálepky rozdavačné strany. Některé spolustraníky ale označuje dokonce za blbce.

V ČSSD nenajdete jen blbce, píše člen strany
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Člen ČSSD Tomáš Popek, kterému ještě nebylo ani třicet let, odpověděl na dotaz jedné z našich čtenářek. Evu K. zajímalo, co vede mladého člověka právě do řad sociální demokracie ve chvíli, kdy se řada mladých lidí hlásí spíše k pravici. Na stránkách serveru ParlamentníListy.cz si můžete přečíst odpověď mladého muže.

V dnešní době si titul může koupit kdejaký blbec

Mladý sociální demokrat na prvním místě poukazuje na to, že na Západě se mladí lidé hlásí k levici. Chudý student či čerstvý absolvent si prý spočítá, že pro start do života se mu pomocná ruka státu hodí. Jakmile se stát nepotřebuje, začne volit pravici. Ale naši studenti preferují pravici i navzdory tomu, že v době studia či po studiu spoléhají na sociální pomoc. Titul totiž ještě nezajišťuje pracovní místo. Popek si navíc stěžuje, že dnes se titulem honosí kde kdo. Tvrdí dokonce, že si ho může opatřit, kdejaký blbec.

„Asi se budete divit, ale v sociální demokracii nejsou jen blbci. Neříkám, že tam taky nejsou, ale naleznete zde řadu vzdělaných lidí, kteří jsou kompetentní spravovat obce, kraje či stát. Na kandidátce je vždy spousta jmen, zaleží jen na voličích, koho si vyberou. Pokud jen hodí lístek do urny a volí tak ty staré tváře v čele. Pak ale nadávají neprávem, jak jsou všichni politici špatní. Nesmí si nechat vnutit lidi, co jim naservírují političtí funkcionáři. Bez větší aktivity voličů se nikdy nic nezmění,“ odpovídá.

Popek však také připouští, že se ČSSD musí zbavit nálepky partaje, která slibuje především rozdávání dávek. Zbavit se této nálepky se prý však příliš nedaří.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

21:15 VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

TOP 09 se rozhodla uspořádat předvánoční talk show europoslance Luďka Niedermayera s herečkou Evou H…