V ČSSD nestíhají, řešení problémů s Pochem se komplikuje

16.07.2018 12:58

Vedení ČSSD, které mělo řešit situaci na ministerstvu zahraničí, se v úterý kvůli vysokému počtu omluvenek nakonec nesejde. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ČSSD Petr Vurbs.

V ČSSD nestíhají, řešení problémů s Pochem se komplikuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Předsednictvo v květnu vybralo do čela diplomacie europoslance Miroslava Pocheho. Prezident Miloš Zeman ho však kvůli svým výhradám odmítl. Ministerstvo tak vede ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček. Řešení kritizuje opozice, podle které by důležitý resort měl být plnohodnotně obsazen. Jako dočasné označuje nynější uspořádání i Hamáček.

Předsednictvo ČSSD v květnu schválilo jména pěti ministrů včetně Pocheho, nyní je orgánem, který by mohl nominaci změnit, případně navrhnout jiné řešení současné situace. V sociální demokracii převažují hlasy, které trvají na tom, aby nominantem strany zůstal Poche. Pro hledání jiného kandidáta se naopak veřejně vyslovuje statutární místopředseda Jiří Zimola.

Hamáček situaci v čele resortu označuje za dočasnou, při jeho nástupu Poche prohlásil, že bude v Černínském paláci působit jako nehonorovaný politický tajemník. Hamáček však minulý týden poslancům zahraničního výboru řekl, že Poche zatím na ministerstvu v žádné oficiální funkci není.

Vedení ČSSD se vedle situace na ministerstvu zahraničí mělo zabývat také tvorbou kandidátních listin do letošních komunálních a senátních voleb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …