V ČSSD startují ostré přípravy na volby. Podle nových pravidel

12.12.2015 6:00 | Zprávy

Předsednictvo ČSSD se na dnešním jednání bude zabývat přípravami na volby a diskutovat o programu. Sociální demokraté budou schvalovat první nominace kandidátů pro senátní volby v příštím roce, budou hovořit i o tématech pro příští volby do Poslanecké sněmovny. Po jednání předsednictva bude následovat Ústřední výkonný výbor, kde bude pokračovat diskuse o programu a kandidátech do voleb.

V ČSSD startují ostré přípravy na volby. Podle nových pravidel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek a Bohuslav Sobotka

"Hlavním bodem na programu předsednictva je schválení kandidátů pro senátní volby, tam, kde už proběhly nominace," řekl ČTK člen předsednictva a předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák. Dodal, že konečný hlas budou mít všichni členové sociální demokracie. "V souladu s našimi novými pravidly budou rozhodovat v korespondenčním hlasování nebo přímo," uvedl.

V plánu je také zahájit širší vnitrostranickou diskusi o programových tématech příštích parlamentních voleb. "Chceme nastolit určité okruhy, o kterých by bylo vhodné diskutovat. Zahájí se tím formování programu," řekl Sklenák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová a další mají problém kvůli ukrajinské vlajce. Nastoupil právník

19:15 Richterová a další mají problém kvůli ukrajinské vlajce. Nastoupil právník

Rozhodnutí nového předsedy Poslanecké sněmovny Tomia Okamury (SPD), jenž nechal odstranit vlajku Ukr…