V ČVUT pracují na účinném obranném prostředku proti teroristům v autě

19.08.2017 18:18

Mobilní zábrany, které mají zamezit průjezdu aut do davu lidí, vyvinuli experti z ČVUT. Útok osobním autem již zastaví, experti však chtějí, aby odolaly i kamionu. Píše o tom server iRozhlas.cz.

V ČVUT pracují na účinném obranném prostředku proti teroristům v autě
Foto: vbsm.com
Popisek: Pietní místo v Paříži po pátečním masakru
reklama

Mobilní zábrany jsou podle serveru výjimečné v tom, že se nemusí kotvit do země a technici jsou schopni je postavit během několika desítek minut. Systém je nyní testován odborníky, kdy osobní auto jedoucí 50kilometrovou rychlostí dokázaly mobilní bariéry zastavit. Bariéra vytvořená z několika betonových plátů poskládaných na sebe se pouze o dva metry posunula. 

Podle Jana Zatloukala z Experimentálního centra Stavební fakulty ČVUT není ke stavbě bariéry potřeba žádná manipulační technika. „Během několika desítek minut můžeme mít přehrazenou třeba ulici,“ uvedl. 

  • Původní text ZDE

„Svět je stále méně bezpečný a takové zábrany samozřejmě mohou znamenat záchranu lidských životů,“ poznamenal pro server iRozhlas.cz předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr, jež chce mít rovněž tyto bariéry ve skladech. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rodiče jsou ve varu: Nemáme peníze na pokrytí celodenní spotřeby roušek. Děti nevidí přes zamlžené brýle. Dítě má astma? Smůla!

22:32 Rodiče jsou ve varu: Nemáme peníze na pokrytí celodenní spotřeby roušek. Děti nevidí přes zamlžené brýle. Dítě má astma? Smůla!

Rodiče našli páku na urputné ředitele. Už jim vyhrožují sociálkou? „Moje dcera taky kvůli roušce nev…