V Českém rozhlasu přepočítali demonstranty z Václaváku. Nebylo jich 30 tisíc, ale 8300. A Šafr se neudržel: Je mi z vás na blití!

12.05.2017 18:12

Server Českého rozhlasu si dal velkou práci a přepočítal účastníky na středeční demonstraci na Václavském náměstí v Praze proti prezidentovi Miloši Zemanovi a ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO). Demonstrantů prý rozhodně nebylo 30 tisíc. „Je mi z vás na blití,“ napsal k článku na sociální síť šéfredaktor serveru Fórum24.cz Pavel Šafr.

V Českém rozhlasu přepočítali demonstranty z Václaváku. Nebylo jich 30 tisíc, ale 8300. A Šafr se neudržel: Je mi z vás na blití!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti Andreji Babišovi nazvaná Proč? Proto!
reklama

Server veřejnoprávního rozhlasu iRozhlas.cz. si dal tu práci a přepočítal množství demonstrantů, kteří dorazili ve středu v podvečer na demonstraci na Václavském náměstí v Praze nazvanou „Proč? Proto!“ Občané tak chtěli dát najevo, co si myslí o inzerátu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který se na inzerátu v denících tváří, že je umlčován skrze demisi vlády a své odvolávání z vlády, ačkoli má přístup do médií, jak do veřejnoprávních, tak i do těch, která si před pár lety koupil.

V několika městech České republiky byla svolána demonstrace, kde Babiš, ale i prezident Miloš Zeman dostali obrazně řečeno „za uši“. Václavské náměstí přivítalo několik tisíc demonstrantů. Vedl se však spor o to, kolik jich přesně bylo. Deset tisíc? Dvacet tisíc? Nebo dokonce třicet tisíc? Veřejnoprávní rozhlas tvrdí, že na fotografiích napočítal výrazně méně než 30 tisíc demonstrantů, přesněji řečeno, napočítali asi 8300 demonstrantů.

„Datoví novináři použili fotografii od Tomáš Svoboda z DVTV, který Václavské náměstí vyfotil v 18.19 z lešení u Národního muzea. Na fotce novináři ručně napočítali 5700 osob, v místech překrytých korunami pak počet demonstrantů odhadli podle hustoty davu v okolí. Celkem se dobrali k číslu 8300, přičemž počítali osoby na místě bez ohledu na to, jestli šlo o demonstranty nebo náhodné kolemjdoucí,“ píše server.

Pavel Šafr, jehož server je velice kriticky zaměřen vůči Andreji Babišovi, dal nad prací novinářů najevo nelibost. „Tomu říkám oddanost pravdě. Na této zprávě je názorně vidět, jací lidé pracují v Českém rozhlase. Je mi z vás na blití, kolegové.Úplně na blití,“ napsal Šafr na sociální síti Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…