V Česku odmítají uprchlíky především voliči levice, naznačují průzkumy

02.07.2015 22:50 | Zprávy
autor: mp

Zpravodaj ČRo ve Francii Jan Šmíd a ředitel výzkumu agentury STEM/MARK Pavel Šimoník ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize debatovali o uprchlících mířících do Evropy. Průzkumy prý ukazují, že lidé uprchlíky odmítají, přičemž ostřejší postoje zaujímají voliči levice. Za sousedy ale Češi nechtějí především Romy.

V Česku odmítají uprchlíky především voliči levice, naznačují průzkumy
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Češi, Moravané a Slezané odmítají přijímání uprchlíků v Česku. Průzkum ukázal, že proti je dokonce 88 procent lidí. Mohou se bát proto, že teď jde o muslimy, kteří jsou z odlišné kultury. Méně vzdělaní lidé se bojí i toho, že je běženci připraví o práci.  „Voliči TOP 09 nebo lidovců jsou k uprchlíkům tolerantnější než voliči levice,“ poznamenal Šimoník. Průzkumy také ukazují, že by Čechům nevadilo mít za souseda Američana či Němce, ale výrazně odmítají sousedy Romy či Araby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Primátor

Je pravda, že uvažujete o kandidatuře na pražského primátora? Nepřijde vám, že ty funkce měníte jako ponožky? Proč jste tak nerozhodný? Nebo to byste byl primátor, poslanec a ještě zmocněnec či co to jste?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Knížák udeřil na Pavla: Usurpuje si právo na pravdu. Stydím se za něj

21:05 Knížák udeřil na Pavla: Usurpuje si právo na pravdu. Stydím se za něj

Výtvarník Milan Knížák se opřel do prezidenta Petra Pavla. Ve své glose mu vyčítá porušování ústavy …