V Česku začaly krajské volby, spojené jsou se senátními

07.10.2016 14:00

V Česku dnes ve 14:00 začaly krajské volby. Pozice hejtmanů v nich obhajuje hlavně ČSSD. Na třetině území jsou spojeny s prvním kolem volby senátorů, v nichž sociální demokraté usilují o udržení vůdčí pozice v horní komoře. Výsledky voleb pak navíc napoví stranám, jak si u voličů stojí před sněmovními volbami v příštím roce.

V Česku začaly krajské volby, spojené jsou se senátními
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební zákon, ilustrační foto

O místa 675 krajských zastupitelů aktuálně usiluje podle volebního webu celkem 11 808 kandidátů. Na jedno místo v regionálním parlamentu tak připadá více než 17 uchazečů. V souboji o 27 senátorských křesel zůstalo 233 adeptů, tedy téměř devět kandidátů na jedno místo.

Hlasovat bude možné dnes do 22:00. Mezi první voliče budou tradičně patřit politici. Chybět mezi nimi ale bude po přestěhování ze Slavkova u Brna do pražských Stodůlek premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

V sobotu budou volební místnosti otevřeny od 08:00 do 14:00. Poté volební komise začnou hlasy sčítat. Výsledky se budou zobrazovat na volebním webu. Konečné výsledky by mohly být podle zkušeností z minulých regionálních voleb známy do sobotního večera.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …