V Evropě je 11 milionů prázdných bytů a 4 miliony bezdomovců

24.02.2014 11:46

Server Britské listy si všímá článku zveřejněného on-line vydáním britského deníku The Guardian. V něm se píše o šokujícím zjištění, že v celé Evropské unii je více než 11 milionů prázdných domů a bytů, přičemž miliony lidí jsou bez domova a na přístřeší jen marně čekají.

V Evropě je 11 milionů prázdných bytů a 4 miliony bezdomovců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

„Více než 11 milionů prázdných domů a bytů se vyskytuje v Evropské unii. Je to tolik prázdných bytů, že by v nich bylo možno všech 4,1 milionů bezdomovců v Evropě ubytovat dvakrát. Ve Španělsku jsou více než 3,4 miliony prázdných bytů, ve Francii více než 2 miliony a v Itálii také více než 2 miliony, v Německu je 1,8 milionu prázdných bytů a v Británii je prázdných bytů 700 000. Totéž platí i o Irsku, Řecku, Portugalsku a o několika dalších zemích," shrnují Britské listy.

Celý příspěvek najdete ZDE.

Velký počet napůl dostavených bytových komplexů bylo podle deníku The Guardian zbouráno, aby se tak zajistila vysoká cena již dostavěných objektů.

Byty nejsou obydleny, přitom v ulicích zůstávají miliony bezdomovců

Ředitel charitativní organizace Empty Homes David Ireland považuje toto číslo za šokující. Se svou organizací se snaží o to, aby volné byty byly uzpůsobeny a využity jako ubytování pro lidi bez přístřeší.

Také Freek Spinnewijn, ředitel zastřešující organizace FEANTSA, považuje za skandální, že takové množství bytů a domů není trvale obydleno. Národní vlády by podle něj měly dělat vše pro to, aby takto nevyužité byty umístily na trh.

„Minulý měsíc schválili europoslanci rezoluci, která požaduje, aby Evropská komise bezodkladně vypracovala strategii proti bezdomovectví," uzavírá článek o této problematice server Britské listy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílená Greta! A Merkelová, víte, co dělá? Babiš totálně zazdil Německo. Bude zle

17:25 Šílená Greta! A Merkelová, víte, co dělá? Babiš totálně zazdil Německo. Bude zle

Ta šílená Greta. Vždyť ve Švédsku se už bojí i luxovat, udeřil premiér Andrej Babiš v „kulturáku” ob…