V Hradci už mají Dvoreček Václava Havla i Lavičku Václava Havla. A takto budou pokračovat

28. 7. 2015 20:18

V Hradci Králové si exprezidenta Václava Havla skutečně cení. Kromě toho, že má ve městě již svou lavičku i dvoreček, nyní jeho jméno ponese galerie na Malém náměstí, v rodném domě Josefa Beka. Galerii Václava Havla, která bude otevřena na začátku příštího léta, založil exředitel Klicperova divadla Ladislav Zeman. Informaci přinesl server iDNES.cz.

V Hradci už mají Dvoreček Václava Havla i Lavičku Václava Havla. A takto budou pokračovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lavička Václava Havla

V domě na Malém náměstí se tak nyní bude nacházet čítárna či bar, bude to zároveň místo pro setkávání s osobnostmi, divadlem a muzikou.

„Přesný název a šíře záběru tohoto nápadu se rodily dlouho a hlavně se postupně naplňoval komplexní smysl celého podniku až po odpovídající název. Hlavní a jediný smysl je nejen mít prostor pro stálou expozici výtvarných děl či autorských výstav, ale také propojit to s tím, jak jsem se postupně naladil na myšlení Václava Havla s maximálně možnou šíří záběru,“ uvedl pro iDNES.cz Ladislav Zeman. V galerii nepůjde jen o výtvarné umění, ale i o Havlovu literaturu, či literaturu jemu blízkých autorů. Přirozenou součástí galerie budou i komorní divadelní hry na letní scéně. „Všechno se teprve rodí, na jaře nejprve budeme upravovat dvorní prostory, které budou až pro stovky diváků,“ řekl Zeman.

  • Původní text ZDE

Prostory budou také sloužit jako místo k setkávání lidí společných zájmů a cílů. „Ještě jsme ani nezačali a už se postupně přihlásilo asi dvě stě zájemců,“ říká Zeman, kterému by měla v září vyjít první knížka vzpomínek na vlastní cestu životem až k divadlu.

Na spolupráci celého projektu se podílí také Dagmar Havlová a Nadace Vize 97 manželů Havlových. „Okamžité schválení názvu naší galerie je prvním důležitým krokem, o mnoha dalších společných věcech jednáme,“ nechal se slyšet Zeman, který se s Havlem mockrát setkal.

Kuriózní na galerii je bezesporu instalace neprůstřelného skla ve výloze. Podle Zemana je to proto, aby galerie nejen, že zvala k návštěvě, ale odolala i případným atakům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

20:59 Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

Zpěvák Tomáš Klus se na svém Facebooku tvrdě pustil do textaře a zpěváka Jaromíra Nohavici. Připomín…