V Kyjově oslavili Silvestra tradiční radniční Guláš párty

31.12.2011 17:54

Obyvatelé Kyjova se dnes sešli u radnice na tradiční Guláš párty. Sousedé si popřáli vše nejlepší do nového roku a společně ochutnali silvestrovský guláš. Guláš párty uspořádalo město už potřinácté. Kromě hovězího guláše se po úspěchu z minulých let podával i ten zvěřinový. Hovězího guláše navařili v blízké restauraci 500 porcí, kančího 50 a jeleního 100.

V Kyjově oslavili Silvestra tradiční radniční Guláš párty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Silvestrovské veselí

Kyjov nabízí svou Guláš párty jako jeden z nejucelenějších silvestrovských radničních programů na jihu Moravy. Kromě pochutin a nápojů je pro příchozí připraven i program. Dětem organizátoři promítají pohádku, navíc se mohou těšit na tradiční odpolední ohňostroj odpalovaný v 17:00. Na akci se podle starosty Františka Lukla (Sedmadvacítka nezávislých) obvykle schází asi desetina města, které má zhruba 11.500 obyvatel. Porce guláše jsou připraveny tak, aby se dostalo na všechny zájemce. Ne každý si na masitou pochoutku podle starosty potrpí.

Kyjovské Guláš párty předchází tradičně cyklojízda, kde fanoušci cyklistiky podle Kuchaře jezdí poslední letošní kilometry. Tentokrát jim počasí mimořádně přálo, ve slunném odpoledni stoupala teplota v regionu nad deset stupňů.

Oslavy Silvestra vyjdou kyjovskou radnici na několik desítek tisíc korun. Ne za všechno radnice platí, například zvěřinu naloví myslivci v městských lesích.

reklama

autor: par, čtk

Kolář

Není Kolář tak trochu druhý Mynář? A řídíte svůj tým vy nebo oni ovládají vás? Z toho, co čtu se přikláním spíš k druhé variantě. Obecně mi taky přijde, že jste dost nerozhodný a málo důrazný. Třeba když s nějakým zákonem nesouhlasíte, tak ho ale stejně ve výsledku podpoříte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

4800 Kč za dva kusy, u nás 5000 za jeden. Polsko útočí na Čechy

9:28 4800 Kč za dva kusy, u nás 5000 za jeden. Polsko útočí na Čechy

Poté, co Češi začali jezdit na levné nákupy do Polska, se polské laciné zboží přiblížilo až k nim. P…