V Kyjově oslavili Silvestra tradiční radniční Guláš párty

31.12.2011 17:54 | Zprávy

Obyvatelé Kyjova se dnes sešli u radnice na tradiční Guláš párty. Sousedé si popřáli vše nejlepší do nového roku a společně ochutnali silvestrovský guláš. Guláš párty uspořádalo město už potřinácté. Kromě hovězího guláše se po úspěchu z minulých let podával i ten zvěřinový. Hovězího guláše navařili v blízké restauraci 500 porcí, kančího 50 a jeleního 100.

V Kyjově oslavili Silvestra tradiční radniční Guláš párty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Silvestrovské veselí

Kyjov nabízí svou Guláš párty jako jeden z nejucelenějších silvestrovských radničních programů na jihu Moravy. Kromě pochutin a nápojů je pro příchozí připraven i program. Dětem organizátoři promítají pohádku, navíc se mohou těšit na tradiční odpolední ohňostroj odpalovaný v 17:00. Na akci se podle starosty Františka Lukla (Sedmadvacítka nezávislých) obvykle schází asi desetina města, které má zhruba 11.500 obyvatel. Porce guláše jsou připraveny tak, aby se dostalo na všechny zájemce. Ne každý si na masitou pochoutku podle starosty potrpí.

Kyjovské Guláš párty předchází tradičně cyklojízda, kde fanoušci cyklistiky podle Kuchaře jezdí poslední letošní kilometry. Tentokrát jim počasí mimořádně přálo, ve slunném odpoledni stoupala teplota v regionu nad deset stupňů.

Oslavy Silvestra vyjdou kyjovskou radnici na několik desítek tisíc korun. Ne za všechno radnice platí, například zvěřinu naloví myslivci v městských lesích.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par, čtk

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zapáchala Zemanem". Vyhozená diplomatka Filipi promlouvá. Některým nápadům této vlády se musela smát

15:46 „Zapáchala Zemanem". Vyhozená diplomatka Filipi promlouvá. Některým nápadům této vlády se musela smát

Bývalá velvyslankyně České republiky v Sýrii Eva Filipi promluvila o vládě Petra Fialy (ODS). Konkré…