V Kyjově oslavili Silvestra tradiční radniční Guláš párty

31.12.2011 5:54 odp.

Obyvatelé Kyjova se dnes sešli u radnice na tradiční Guláš párty. Sousedé si popřáli vše nejlepší do nového roku a společně ochutnali silvestrovský guláš. Guláš párty uspořádalo město už potřinácté. Kromě hovězího guláše se po úspěchu z minulých let podával i ten zvěřinový. Hovězího guláše navařili v blízké restauraci 500 porcí, kančího 50 a jeleního 100.

V Kyjově oslavili Silvestra tradiční radniční Guláš párty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Silvestrovské veselí

Kyjov nabízí svou Guláš párty jako jeden z nejucelenějších silvestrovských radničních programů na jihu Moravy. Kromě pochutin a nápojů je pro příchozí připraven i program. Dětem organizátoři promítají pohádku, navíc se mohou těšit na tradiční odpolední ohňostroj odpalovaný v 17:00. Na akci se podle starosty Františka Lukla (Sedmadvacítka nezávislých) obvykle schází asi desetina města, které má zhruba 11.500 obyvatel. Porce guláše jsou připraveny tak, aby se dostalo na všechny zájemce. Ne každý si na masitou pochoutku podle starosty potrpí.

Kyjovské Guláš párty předchází tradičně cyklojízda, kde fanoušci cyklistiky podle Kuchaře jezdí poslední letošní kilometry. Tentokrát jim počasí mimořádně přálo, ve slunném odpoledni stoupala teplota v regionu nad deset stupňů.

Oslavy Silvestra vyjdou kyjovskou radnici na několik desítek tisíc korun. Ne za všechno radnice platí, například zvěřinu naloví myslivci v městských lesích.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par, čtk

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Sdělte prosím s kým jste schopni jít při volbách do nějaké/program/ koalice

Úspěch ve volbách/ v politice/ m.j.předpokládá,najít spojence ve stranách, které mají v programu podobné cíle,záměry a metody řešení,jinými slovy k prosazení se u voličů nestačí mít " jenom" pravdu v pohledu jak by se věc mohla lépe řešit,nýbrž přímo čím,jakými změnami lze ukončit současný děsivý úp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijde den...! Babiš bořil Sněmovnu. Skončil hrozivě

11:11 Přijde den...! Babiš bořil Sněmovnu. Skončil hrozivě

Sněmovní schůze ke kauzám hnutí STAN začala obsáhlým projevem lídra ANO Andreje Babiše. Ten věděl, ž…