V klidné, pietní části areálu chtějí pozůstalí po obětech kamennou mohylu s křížem. „Máme představu, že tam, kde se dochovaly půdorysy staveb, by byly naznačeny kontrastním způsobem,„ uvedla ředitelka muzea Jana Horváthová. Počítá se také s alejí, kde by počet stromů symbolizoval počet obětí.
V místech současné správní budovy vepřína by měl být vstup do části s návštěvnickým centrem. Tam muzeum plánuje zřídit stálou expozici o romském holokaustu, vystaví i archeologické nálezy z tábora. Zůstat by mohla i některá ze současných budov. „Když zbouráme prasečák úplně, tak to ztratí hrůzu toho, co tam komunisté postavili,“ řekl za pozůstalé Rudolf Murka. Podle dalších je důležité postavit repliku některého z původních baráků s původním vybavením a palandami.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Cyklostezka v délce 2 km za 500 000 000 korun
Není to spíš tunel? To jako zaplatí kraj z rozpočtu nebo jak?
Další články z rubriky
20:47 Zeman a Rajchl vystoupí na debatě kvůli sjezdu sudetských Němců
Plánovaný sjezd Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně budí rozpaky. Nadace Železná opona na kontrover…
- 18:05 Ukrajinský nacionalismus je v pořádku, maďarský je fuj fuj. Zbořil dodává, co chybí
- 16:33 Hlasovali jste pro Matochu? Přiznejte se, my to víme. Opoziční válka kvůli ČT graduje
- 13:44 Pár facek ministru Klempířovi. Pohrozil Hynek Čermák
- 11:10 Orbán? Vondráček vytáhl minulost Petra Pavla
- 12:05 Klobása za 140, kolotoč za 70. Velikonoční trhy v Krumlově překvapily cenami



