V Minneapolisu, ve městě George Floyda, se střílelo. Jeden mrtvý

21.06.2020 15:20 | Zprávy
autor: mp

V Minneapolisu, ve městě, kde bělošský policista udusil během zadržení černocha George Floyda, se střílelo. Krátce po nedělní půlnoci zde zemřel jeden člověk a jedenáct dalších bylo zraněno. Existuje zde nějaká souvislost s demonstracemi za George Floyda? Podle agentury Reuters nikoliv.

V Minneapolisu, ve městě George Floyda, se střílelo. Jeden mrtvý
Foto: Screen ČT24
Popisek: Demonstranti v USA boří pomníky

Policie v Minneapolisu na sociální síti Twitter upozornila, že se ve městě střílelo. Konkrétně v Hennepin Ave. Strážci zákona žádali občany, aby se místu střelby vyhnuli. O pár hodin později doplnili, že jeden muž byl během střelby zabit a jedenáct dalších bylo zraněno, ale tito zranění jsou mimo ohrožení života.

O Minneapolisu se v posledních dnech hodně mluvilo kvůli smrti černocha George Floyda. Právě v tomto městě bělošský policista udusil zatýkaného. A právě kvůli tomu vyrazili lidé do ulic. Někteří pokojně demonstrovat, jiní rabovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Riziko terorismu

Z čeho ta studie, dokument, který unikl a o kterém mluvíte vychází, když se v něm tvrdí, že hrozí zvýšené riziko terorismu v Evropě. Proč? Já to nechci zlehčovat, naopak mám strach a tak se ptám, jestli to je nějak relevantně podložené? Kdo dokument vypracoval a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

14:30 Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

DENÍK POSLANKYNĚ Plocha, na níž je možné stavět větrné elektrárny, se díky zásahu Filipa Turka zmenš…