V Německu kvete pěstounský byznys s imigranty. Pak se třeba ukáže, že "dítěti" je přes 30 a dávky se utrácí za drogy...

31.12.2017 12:51

V souvislosti s vraždou patnáctileté dívky údajně stejně starým afghánským migrantem se v Německu opět rozhořela debata o prý nezletilých migrantech, kteří často lžou o svém věku, a diskutuje se rovněž o „pěstounském byznysu“.

V Německu kvete pěstounský byznys s imigranty. Pak  se třeba ukáže, že "dítěti"  je přes 30 a dávky se utrácí za drogy...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Většina uprchlíků ze Súdánu se představuje jako Mohamed

Média již publikovala fotografii afghánského vraha, ze které je patrné, že mladík bude patrně starší. Ostatně policisté již naznačili, že právě posouzení jeho věku bude součástí jejich práce při vyšetřování vraždy mladé dívky. Mladík zatím dle médií s vyšetřovateli nespolupracuje a úřady mezitím zpytují svědomí, protože rodiče dívky si na vyhrožování a obtěžování ze strany afghánského vraha několik dní před vraždou stěžovali. Úřady však nestihly reagovat.

Dlouholetý redaktor magazín Focus Alexander Wendt při této příležitosti připomíná, že o svém věku lhal i vrah německé studentky Marie Ladenburgové Hussein K., s nímž probíhá od září soudní proces. Při posledním soudním přelíčení se potvrdilo, že původně mladistvému vrahovi je nejméně dvaatřicet let a vůbec neměl mít nárok na udělení azylu. Wendt upozorňuje na skutečnost, že pěstouni nezletilých migrantů si přijdou na velmi solidní peníze.

Na svém facebookovém profilu dokonce píše o „pěstounském byznysu“. „Pěstouni Husseina K. Inkasovali měsíčně 2800 eur. Jejich ‚péče‘ však spočívala v tém, že mu z této částky dávali 400 eur na alkohol, drogy a prostitutky. Starat se coby pěstoun o nezletilé migranty je jedna z nejziskovějších činnosti v současném Německu. Mimo jiné proto, že prakticky kdokoli, kdo překročil německé hranice, se prohlásil za nezletilého.“

Wendt také zmiňuje paragraf 129, kde se hovoří o pětiletém trestu pro ty, kteří napomáhají organizovaném zločinu. „Vy, úředníci, kteří jste schválili horentní sumy pro pěstouny, slyšeli jste o tomto paragrafu? Vážně si myslíte, že se zbavíte své spoluzodpovědnosti?“ kritizuje Wendt ve svém facebookovém příspěvku, který zaznamenal značné ohlasy a drtivá většina diskutérů přístup německých úřadů i celkovou přistěhovaleckou politiku vlády tvrdě kritizuje.

Terčem kritiky Wendta se také stal hojně diskutovaný přístup veřejnoprávních médií, která se od začátku migrační krize postavila nekriticky na stranu vlády a její přistěhovalecké politiky „otevřených dveří“. „Zástupce šéfredaktora ARD Markus Bornheim vysvětloval, proč o vraždě patnáctileté dívky veřejnoprávní televize neinformovala. Prý jde o mladistvé a obecně se prý televize na takové věci nezaměřuje. Potom se nesmí divit, že skoro 5 milionů Němců nechce finančně přispívat na veřejnoprávní média.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Spí se mi dobře. Jsou lidé, co moji práci oceňují, řekl Miroslav Kalousek. V rádiu zažil horké chvilky

20:52 Spí se mi dobře. Jsou lidé, co moji práci oceňují, řekl Miroslav Kalousek. V rádiu zažil horké chvilky

Hostem Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miros…