V Německu opět řádí imigranti. Foldyna k tomu má tvrdé poznámky

08.10.2019 16:06

Německo mělo opět problémy s migranty. Tentokrát se Syřany. Jeden z nich před synagogou mával nožem a nadával na Izrael. A druhý se zmocnil kamionu a naboural 8 aut a zanechal po sobě devět zraněných. A co na to poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna? Odpovědnost prý nese německá politická reprezentace. „Už má sedět ve vagónu směr Sýrie,“ prohlásil.

V Německu opět řádí imigranti. Foldyna k tomu má tvrdé poznámky
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jaroslav Foldyna na sjezdu ČSSD

Německo v nedávné době zažilo hned dvojité trable se Syřany. Jak informují Novinky.cz, 23letý Murat M. byl údajně zadržen v pátek před Novou synagogou na berlínské Oranienburger Straße. Byl ozbrojen nožem, který odmítal i přes výzvy ochranky položit. Následně byl zpacifikován pepřovým sprejem. Muž údajně mumlal tradiční arabskou frázi „Alláh je velký“ a „nasrat na Izrael“. Nicméně, policie ho prý propustila, protože neměla dostatečný důvod pro zadržení. Zjistila, že Syřan narozený v Damašku má povolení k pobytu od 13. června 2017 do 12. prosince 2020. Proti jeho propuštění se už ohradila německá židovská organizace.

Anketa

Patří Zdeněk Bakala za mříže?

98%
2%
hlasovalo: 26968 lidí

Další a vážnější incident je z Limburgu, který se nachází poblíž Frankfurtu. V pondělí večer se údajně 32letý Syřan zmocnil kamionu a naboural do osmi dalších aut. Zraněno bylo dle německých médií 9 lidí, z toho jeden těžce, ostatní lehce. Polici byl prý Syřan znám kvůli drogovým deliktům a násilí, řidič kamionu uvedl, že ho migrant násilím vytáhl z vozu. Ale dle úřadů prý neměl vazby na salafisty ani další extremisty.

Zadržený Syřan se údajně narodil v roce 1987 a v listopadu 2015 přišel do Německa ve vlně uprchlíků, přičemž dočasnou ochranu získal o rok později. Podle časopisu Der Spiegel mu ochrana vypršela 1. října letošního roku a Syřan již neměl právo v Německu dál zůstávat.

Tyto události na Facebooku okomentoval stále ještě člen ČSSD, poslanec Jaroslav Foldyna. Syřan, který nechtěl pustit nůž, podle něj „už má sedět ve vagónu směr Sýrie!!“

A útočník v Limburgu? „Odpovědnost nese německá politická reprezentace,“ míní poslanec. „Je to opakovaná situace, kdy oběti útoku jsou především občané Německa a dalších zemí EU a pachateli jsou migranti z Afriky. Tedy míra kontroly vpuštěných migrujících osob je nedostatečná,“ dodává. Pro pořádek ovšem dodejme, že Sýrie se nachází na Blízkém východě, tedy v Asii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Musí to psát, aby se uživil? Honzejk to schytal za svá slova po masakru v Ostravě

10:30 Musí to psát, aby se uživil? Honzejk to schytal za svá slova po masakru v Ostravě

Komentátorka Karolína Stonjeková se na svém facebookovém profilu opřela do komentátora Hospodářských…