V Německu řádí tisíce radikálních muslimských verbířů. Šéf rozvědky uvedl nové poslance do kruté reality

06.10.2017 8:40

Německo je mnohými považováno za zemi, která řídí Evropskou unii. Jak ovšem dokazují aktuální údaje zpravodajské služby Bundesamt für Verfassungsschutz (BfV), ve své vlastní zemi si německé úřady příliš pořádek zajistit nedokážou.

V Německu řádí tisíce radikálních muslimských verbířů. Šéf rozvědky uvedl nové poslance do kruté reality
Foto: repro youtube, tan
Popisek: V ulicích Islámského státu
reklama

Radikální islám se v Německu stále více zabydluje a rok od roku je situace horší. Jak uvedl při včerejším veřejném slyšení před komisí pro tajné služby v Bundestagu prezident BfV Hans-Georg Maaßen, aktuálně se v zemi nachází nejméně 1800 radikálních islamistů. Od loňského roku se navíc jejich počet navýšil o 700. Znepokojivé jsou také údaje týkající se počtu salafistů, kteří představují radikální odnož islámu.

Ještě před dvěma lety přitom uvedl Maassen v rozhovoru pro deník Der Tagesspiegel, že v Německu pobývá asi 7900 salafistů s tím, že o čtyři roky dříve jejich počet dosahoval jen asi 3800. Salafismus přitom dle expertů pro mladé německé muslimy představuje jakousi přípravu na džihád. Znepokojivá je rovněž radikalizace mezi žáky základních škol, což ještě před několika málo lety nepředstavovalo žádný problém. „Děti salafismu“ jsou v zemi novým fenoménem, tvrdí odborník Florian Endres.

Celý text  v němčině je ZDE.

„Přestože se jedná spíš o izolované případy, je velmi obtížné takovým dětem pomáhat. Jakmile se objeví známky o jejich radikalizaci, musí se do celého procesu zapojit další orgány. Většinou se jedná o přistěhovalecké rodiny, ale částečně i o německé rodiny, kde oba či jeden z rodičů přestoupí na islám. Značně se také snižuje věk obětí radikálního islámu. Před pěti lety jim bylo okolo 20, nyní se v průměru jedná o osmnáctileté,“ říká Endres.

Radikalizace byla vždy doménou spíš pro chlapce, ale i to se postupně začíná měnit. „Zpočátku tvořily dívky mezi radikály nejvýš 10 až 15 %. Nyní se jejich podíl pohybuje až kolem 30 %. Jedním z důvodu je, že se propaganda salafistů cíleně zaměřuje právě na ženy. Mnohé z nich pak podlehnou dojmu, že nejlepší je pro ně se vdát za islámského radikála, který v jejich představách vystupuje jako hrdina,“ vysvětluje dále Endres.

Představy se však od kruté reality značně liší, což poznala na vlastní kůži šestnáctiletá Linda W. ze Saska, která přestoupila na islám a poté přes Turecko odjela do Iráku. Zde se připojila v Mosulu k Islámského státu a v otřesných podmínkách zde žila mnoho měsíců. Loni v létě byla zatčena iráckými vojáky a nyní coby členka teroristické organizace Islámský stát čelí v Iráku trestu smrti.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …